Erzincan'da para taşıyan zırhlı araç devrildi

Erzincan'da para taşıyan zırhlı araç devrildi
21.10.2017 - 00:03

Erzincan'da zırhlı para nakil aracının şarampole  devrilmesi sonucu 2 kişi yaralandı. Araç içinde sıkışan yaralılar, balyozla zırhlı aracın camının kırılması sonucu kurtarıldı.

Erzincan şehir merkezinden 4 ayrı bankaya ait parayı taşıyan Emrah  Yorulmaz (28) yönetimindeki 34 NP 7283 plakalı zırhlı para nakil aracı,  Erzincan-Erzurum karayolunun Kargın Beldesi Mevkisi'nde şarampole devrildi.

Kazayı gören vatandaşlar, araç içerisinde bulunun iki kişiyi kurtarmak  için yardım etmek istedi. Aracın zırhlı ve kilitli olması nedeniyle vatandaşlar  yardım edemedi. Son olarak akaryakıt istasyonun balyoz getiren vatandaşlar,  zırhlı camları uzun uğraşlar sonucu kırarak sürücü Yorulmaz ve güvenlik görevlisi  Yakup Bayram'ı (29) yaralı olarak araçtan çıkardı.

Yaralılar kaza yerine gelen ambulanslarla Tercan İlçe Devlet  Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Jandarma ekipleri para nöbeti tuttu

Zırhlı araç içerisinde yüklü miktarda para olduğunun öğrenilmesi  üzerineJandarma ekipleri tarafından güvenlik önlemi alındı. 3 saat süren para  nöbetinin ardından özel şirket tarafından kaza yerine Erzuru'dan güvenlik  görevlileri ile birlikte yeni bir zırhlı araç getirildi. Jandarma gözetiminde  kırık camdan giren yetkililer, yüklü miktardaki paraları tek tek kontrol edip,  kaydını tuttu. Kaza yapan araçtan çıkarılan çuvallar dolusu para, Erzurum'a  götürülmek üzere yeni zırhlı araca taşındı.

Kaza anı kameraya yansıdı

Akaryakıt istasyonunun güvenlik kameralarına yansıyan görüntüde, para  nakil aracının şarampole devrilmesinin ardından, çevredeki vatandaşların kaza  yerine koştuğu yer aldı.

Akaryakıt istasyonu sahibi İlhan Bingöl, yaralıları çıkarmak için  balyoz kullandıklarını belirterek, "İlk başta bir ses duyduk ve sonra arabayı  gördük. Takla ata ata geldi. 5-10 takla attı ama zırhlı araç olduğu için müdahale  ederken camı kıramadık. Tesisten balyozu getirip arkadaşı çıkardık. Bir arkadaş  ön camdan çıkmıştı, diğer yaralı arkadaşı da balyozla ön camı kırarak çıkardık."  dedi.

Haberin Fotoğrafları
Erzincan'da para taşıyan zırhlı araç devrildi Erzincan'da para taşıyan zırhlı araç devrildi Erzincan'da para taşıyan zırhlı araç devrildi Erzincan'da para taşıyan zırhlı araç devrildi
Haberin fotoğrafları için tıklayınız
ASAYİŞ HABERLERİ
Yorumları Oku (0)
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
  Hakkımızda/Künye
  • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
  • Kuruluş : 21 Mart 2001
  • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
  • Editörler
  • Melek Baritoğlu
  ; ;