FETÖ'nün Türkiye emniyet imamı kaçtı

FETÖ'nün Türkiye emniyet imamı kaçtı
17.10.2016 - 15:47

Tokat'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin yürütülen soruşturmada örgütün, "Türkiye polis imamı" olduğu belirtilen "Cemal" kod adlı T.S'nin darbe girişiminden 15 gün sonra Esenboğa Havalimanı'ndan yurt dışına kaçtığının belirlendiği ve hakkında yakalama kararı çıkartıldığı belirtildi.

Tokat Cumhuriyet Başsavcılığınca yapılan yazılı açıklamada, örgütün polisyapılanmasına yönelik soruşturmanın devam ettiği kaydedildi. Soruşturma kapsamında bazı şüphelilerin ifadelerine başvurulduğu belirtilen açıklamada, "Şüphelilerin beyanı üzerine Kırıkkale'de mühendis olarak görev yapan 'Cemal' kod adlı T.S'nin Türkiye polis imamı olduğu ve şahsın 15 Temmuz'da gerçekleştirilen kalkışmadan sonra 30 Temmuz tarihinde Esenboğa Havalimanı'nı kullanarak yurtdışına çıktığının tespit edilmesi üzerine hakkında yakalama kararı çıkartılmıştır." ifadesi kullanıldı.

ÖNCEKİ 'POLİS İMAMI' DA ARANIYOR

Açıklamada, ayrıca FETÖ/PDY terör örgütünde T.S'den önce "Türkiye polis imamı" olan gazeteci S.S hakkında da yurt dışına çıktığının tespit edilmesi üzerine yakalama kararı çıkartıldığı bildirildi. Bir süre önce Tokat Cumhuriyet Başsavcılığı örgütün üst düzey yöneticiliğini yaptığı öne sürülen 13 kişi hakkında yakalama ve gözaltı kararları çıkartmıştı.

ASAYİŞ HABERLERİ
Yorumları Oku (0)
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
  Hakkımızda/Künye
  • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
  • Kuruluş : 21 Mart 2001
  • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
  • Editörler
  • Melek Baritoğlu
  ; ;