Hava üslerinde büyük FETÖ operasyonu

Hava üslerinde büyük FETÖ operasyonu
16.10.2017 - 12:08

Balıkesir Emniyet Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmada FETÖ/PDY terör örgütü ile bağlantısı olduğu iddiası ile 20 astsubay hakkında gözaltı kararı verildi.

Balıkesir merkezli düzenlenen operasyon ile FETÖ/PDY terör örgütü ile bağı olduğu iddiası ile 20 astsubay hakkında gözaltı kararı verildi.

Balıkesir Valiliği'nin sitesinden yapılan açıklamada, Balıkesir 9. Ana Jet Üssü'nde görevli 12, diğer hava kuvvetleri komutanlıklarında 8 olmak üzere 20 astsubaya yönelik İzmir, Adana, Osmaniye, Diyarbakır, Ankara, Amasya, Çanakkale, Muş, Batman illerinde operasyon düzenlendi. 10 ilde gerçekleşen operasyonlar neticesinde ilk etapta 9 şüpheli gözaltına alındı. 1 şüphelinin ise yurt dışı görevinde olduğu bildirildi. Şüphelilerin soruşturma kapsamında ankesörlü telefonlar üzerinden örgütün mahrem imamları ile bağlantı kurdukları iddia edildi.

Bahadır Demirçeviren

ASAYİŞ HABERLERİ
Yorumları Oku (0)
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
  Hakkımızda/Künye
  • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
  • Kuruluş : 21 Mart 2001
  • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
  • Editörler
  • Melek Baritoğlu
  ; ;