Maden göçüğünden dram çıktı

Maden göçüğünden dram çıktı
19.10.2017 - 00:59

Şırnak’taki kömür maden ocağında meydana gelen göçükte kardeşi Mesut Mağrur ile birlikte hayatını kaybeden Yılmaz Mağrur’un, 2014 yılında ailesiyle birlikte geçirdiği trafik kazasında eşi ve 3 çocuğunu kaybettiği ve yaklaşık 20 gün önce yeniden evlendiği ortaya çıktı.

Şırnak merkez Toptepe bölgesi Ahmak Tepe mevkiindeki 1 Nolu maden ocağında dün meydana gelen göçükte 7 işçi hayatını kaybetmiş, 1 işçi de yaralanmıştı. Göçükte hayatını kaybeden işçilerden 
Yılmaz (32) ve Mesut Mağrur adlı kardeşler, dün gece Dicle Mezarlığı’nda yan yana defnedildi. Kardeşlerden Yılmaz Mağrur’un hikayesi yürek parçaladı.

Eşi ve çocuklarını kaybetti, 20 gün önce yeniden evlendi

Göçükle ilgili başlatılan soruşturma çerçevesinde bugün gözaltına alınan amcası Emin Mağrur’un işlettiği maden ocağında hayatını idame ettirebilmek için çalışan Yılmaz Mağrur’un, 24 Kasım 
2014’te, Silopi-Cizre karayolunun 7’nci kilometresinde meydana gelen trafik kazasında eşi Elif (28), çocukları Hilal (2), Kinem (3) ve Ozan Mağrur’u (5) kaybettiği öğrenildi. Mağrur’un yeni bir hayat 
kurmak amacıyla yaklaşık 20 gün önce yeniden evlendiği belirtildi.

Mesut Mağrur’un da evli ve 2 çocuk babası olduğu öğrenilirken, kardeşlerin amcası Sabri Mağrur’un da 3 Eylül 2014’te aynı maden ocağında meydana gelen göçükte hayatını kaybettiği ortaya çıktı. 
Öte yandan, göçükten yaralı çıkarılan ve Şırnak Devlet Hastanesine kaldırılan 1999 doğumlu Uğur Kabak’ın ise hayati tehlikesinin sürdüğü bildirildi.

ASAYİŞ HABERLERİ
Yorumları Oku (1)
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
  Hakkımızda/Künye
  • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
  • Kuruluş : 21 Mart 2001
  • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
  • Editörler
  • Melek Baritoğlu
  ; ;