Gündem
  • 16.11.2020 13:16

ASELSAN ve ROKETSAN'a sabotaj yapmaya çalışan FETÖ'cü belirlendi

 FETÖ'de milli projeleri sabote ile görevlendirilen isim deşifre oldu..

Fetullahçı Terör Örgütü ile ilgili çarpıcı son dakika haberine SABAH ulaştı. Buna göre MİT’in Türkiye’deki bilişim kurumlarından yapılan casusluk faaliyetlerine karşı yürüttüğü çalışma kapsamında, 15 Temmuz'un faili eli kanlı terör örgütü FETÖ’nün Türkiye’deki bilişim yapılanmasını yöneten isim deşifre edildi! Fetullahçı hainlere ve teröristbaşı Gülen'e şok yaşatan son dakika gelişmesi ile örgütün artık yeniden umut bağlamak istediği bir ayağı daha tökezledi.

SABAH'ın ulaştığı son dakika haberine göre Milli İstihbarat Teşkilatı'nın (MİT) Türkiye'deki bilişim kurumlarından yapılan casusluk faaliyetlerine karşı yürüttüğü çalışmalar kapsamında, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Türkiye'deki bilişim yapılanmasını yöneten kişinin Suat Yiğit olduğu tespit edildi. FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in talimatıyla görevlendirilen Yiğit'in Türkiye'yi farklı bölgelere ayırarak kritik operasyonları yönettiği deşifre oldu. İşte çarpıcı son dakika bilgisi ve FETÖ'ye vurulan büyük darbenin ayrıntıları;

FETÖ'NÜN KRİTİK İSMİ VE OPERASYONLARI DEŞİFRE OLDU

Milli İstihbarat Teşkilatı'nın (MİT) Türkiye'deki bilişim kurumlarından yapılan casusluk faaliyetlerine karşı yürüttüğü çalışmada, örgüt tarafından kendisine tahsis edilen operasyonel hatlardan Türkiye'de bilişim yapılanmasını kontrol eden FETÖ'nün bilişim imamının ismi deşifre edildi. Yapılan teknik çalışmalar sonrasında belirlenen o ismin Türkiye'de bulunduğu süre içerisinde örgütün TSK'daki mahrem yapılanmasında sivil asker imamlığı yaptığı, daha sonrada TAİ, HAVELSAN, Roketsan, TÜBİTAK, ASELSAN, Savunma Sanayi Müsteşarlığı, BTK ve Türk Telekom'a yerleştirdiği örgüt üyeleriyle casusluk faaliyetleri yürüten Suat Yiğit olduğu ortaya çıktı.
FETÖ casususun milli silahlarla ilgili kozmik bilgileri MOSSAD ve CIA ajanlarına ulaştırmak için yoğun çalışma yaptığı ve bu silahları çalışamaz hale getirmek için de bilgi istediği bildirildi.

YURT DIŞINA KAÇAN YİĞİT, KOZA İPEK'İN ÇALIŞANI

Kod isimler, özel haberleşme kanalları, kaynağı belirsiz paralar, hücreler, ağabeylik-imamlık sistemi gibi tüm casusluk unsurlarını içerisinde barındıran bilişim yapılanması yöneten Suat Yiğit, 15 Temmuz darbe girişimi öncesinde yurt dışına çıktı. Devletin kılcal damarlarına sızarak milli projelerini çalmaya ve sabote etmeye çalıştığı belirtilen Suat Yiğit'in Koza İpek Holding'in Doğal Enerji Kaynakları Araştırma şirketinde çalıştığı belirlendi.

İRTİBATLI 100 HAT

Yiğit'in deşifre edilmesinin ardından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları Soruşturma Bürosu, örgütün bilişim yapılanmasıyla ilgili soruşturma başlattı. SABAH'ın ulaştığı soruşturma dosyasında, firari Akın İpek'in şirketinde çalışan Suat Yiğit'in kullandığı operasyonel hatlar üzerinde yapılan teknik çalışmalar ve fiziki araştırmaların ardından bilişim casuslarına yönelik operasyonlar için düğmeye basıldı.

OPERASYONLAR BAŞLADI

Suat Yiğit'in kontrolündeki operasyonel hatlardan deşifre edilen 100 hattan incelemeleri tamamlanan 15 örgüt üyesi Ankara Terörle Mücadele Şubesinin operasyonuyla gözaltına alındı.

11 kişinin yakalandığı soruşturmada 7 örgüt üyesi de itirafçı oldu.Örgütün Türkiye bilişim yapılanmasından sorumlu kişinin Selçuk kod adlı Suat Yiğit olduğu, bilişim biriminin Türkiye genelinde 7 bölgeye ayrıldığını, yapılanmanın gizliliğe çok önem verdiğini belirlendi. Polisin itirafçıların verdiği bilgiler ve MİT'in tespit ettiği operasyonel hatlara yönelik çalışmalarının devam edeceği öğrenildi.

 

 

İLGİLİ HABERLER