Spor
  • 28.9.2011 11:42

ATLETİCO MADRİD BAŞKANI, ARDA'YA ÖVGÜLER YAĞDIRDI!

MADRİD (A.A) - Atletico Madrid Kulübü Başkanı Enrique Cerezo, milli futbolcu Arda Turan'a övgüler yağdırarak, ''Büyük bir oyun vizyonuna sahip'' dedi.

Geçen hafta Barcelona karşısında alınan 5-0'lık yenilginin ölçü olmaması gerektiğini ve takımına karşı hiçbir şüphe duymadığını ifade eden Enrique Cerezo, ''Yeni bir takım oluşturmak her zaman zordur. Bizim yaptığımız gibi bu kadar farklı kategorilerde oyuncuları almak, akşamdan sabaha olan bir şey değil. Takıma uyum sağlamaları için zamana ihtiyaç var. Kun Aguero, De Gea ve Forlan gibi önemli futbolcularımızı sattık ve takımda yeni bir sayfa açtık. Taraftarda yeni bir heyecan doğdu ve Barcelona'da olanlar bunu değiştirmiyor'' açıklamasında bulundu.
Yeni transferleri değerlendiren Cerezo, Arda Turan'ın, takıma dahil olan diğer yeni futbolculardan Brezilyalı Diego Ribas'a yakın özelliklerde olduğunu da vurgulayarak, ''Arda, büyük bir oyun vizyonuna sahip. Çok iyi oyun kuruyor ve ne kadar kolaylıkla arkadaşlarına asist yapabildiğini sahada gösterdi'' yorumunu yaptı.

İLGİLİ HABERLER