Spor
  • 6.10.2008 00:00

AYBABA: MÜKEMMELE YAKIN BİR FUTBOL OYNADIK

BURSA - Bursaspor Teknik Direktörü Samet Aybaba, 2-1 galip geldikleri Galatasaray maçında, mükemmele yakın futbol oynadıklarını söyledi.
Aybaba, maçın ardından düzenlediği basın toplantısında, sarı-kırmızılı takımın bu sezon oynadığı tüm lig maçlarını futbolcularıyla birlikte kasetlerden izleyip, eksik bölgelerini tespit ettiklerini kaydetti.
Galatasaray'ın bu sezon sonuca bireysel yetenekleri fazla olan oyuncularıyla gittiğini anlatan Aybaba, rakibe oyun kuracak alan bırakmayıp, defansın arkasına atacakları toplarla sonuca gitmeyi düşündüklerini ve bunu iyi uyguladıklarını ifade etti.
Aybaba, sezon başından beri sergiledikleri mücadele sonucu kendilerine inanmayanların bile artık Bursaspor'un yanında hareket ettiğini dile getirerek, şunları söyledi:
''Mükemmele yakın bir futbol oynadık. Rakibin zaaflarını iyi değerlendirip sonuca gittik. Oyuncularımla gurur duyuyorum. Biz elimizden geleni yapıyoruz ama sadece bizim çabamız yetmez. Bu yıl Bursaspor'un yılı olacak. Ancak bunun için tüm kentin kenetlenmesi lazım. Biz şu ana kadarki başarımızı yeterli görmüyoruz. Hedefimiz, ligi 5. veya 6. bitirip, UEFA vizesi almak, Türkiye Kupası'nda da final oynamak.''

İLGİLİ HABERLER