Spor
  • 29.7.2009 17:34

AYKUT VE NONDA'YA TALİP ÇIKTI

Ankaragücü, Galatasaraylı Nonda ve kaleci Aykut'u kadroya katmak için girişimlere başladı.

Başkent temsilcisinin, Nonda ve Aykut ile ilgili görüşmelere devam ettiği, iki futbolcunun da takıma kazandırılmaya çalışılacağı belirtildi. 100. yılını kutlayacak olan Ankaragücü'nde teknik direktör Hikmet Karaman, sezon öncesi eksik gördüğü mevkiler için yönetimden transfer istedi. Sarı lacivertli yönetimde Karaman'ın raporu doğrultusunda Galatasaraylı yöneticilerle, Nonda ve Aykut'un transferi için görüşmeye başladı. İki futbolcunun transferinin önümüzdeki günlerde netlik kazanması bekleniyor.

Yeni sezon hazırlıklarını tesislerinde sürdüren Ankaragücü, sabah antrenmanını salonda yaptı. Teknik direktör Hikmet Karaman'ın kan testi vermeye gitmesi nedeniyle katılamadığı antrenmanda, yardımcı antrenörler yönetiminde çalışan futbolcular, sahada yapılan koşunun ardından, salonda ağırlık çalışması gerçekleştirdi. Ankaragücü, bir yandan yeni sezon hazırlıklarına devam ederken, bir yandan da transfer çalışmalarını aralıksız olarak sürdürüyor.

Sarı-lacivertlilerin, Golden Arrows takımından transfer ettiği 23 yaşındaki orta saha oyuncusu Senamela ile yollarını ayırmasına kesin gözüyle bakılırken, Jaba ile de sözleşme yenilenmeyeceği ifade edildi.

İLGİLİ HABERLER