Spor
  • 8.5.2013 15:33

Aysal, Fenerbahçe derbisine gidecek mi?

İSTANBUL - Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, Spor Toto Süper Lig'de 12 Mayıs Pazar günü Fenerbahçe ile deplasmanda yapacakları derbi maça gitmeyeceğini söyledi.
     Sarı-kırmızılı kulübün Galatasaray Lisesi'nde gerçekleştirilen mayıs ayı olağan divan kurulu toplantısından programı nedeniyle erken ayrılan Aysal, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, derbi maça gitmeyeceğini belirterek, "Evvelden de gitmiyordum. Geçen sene bir tek kupa almaya gittim" ifadesini kullandı.
     Derbi maç için herhangi bir davet alıp almadıkları yönündeki soruyu başkan Aysal, "Davet almadık. Bu hakkımız zaten, istesek gidebiliriz" şeklinde yanıtladı.
     Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman'ın, Süper Lig'de şampiyon olan Galatasaray'ı Kadıköy'deki maçta alkışlamayacaklarını söylediğinin belirtilmesi üzerine de Ünal Aysal, "Aykut hoca böyle düşünüyorsa onun takdiridir. Bizim burada söyleyecek bir şeyimiz yok" şeklinde görüşlerini aktardı.
     Cezası nedeniyle Kadıköy'deki derbide Galatasaray'ın başında bulunamayacak teknik direktör Fatih Terim'in karşılaşmayı nerede takip edeceği konusunda Fenerbahçe Kulübü'nden herhangi bir talepte bulunmadıklarını söyleyen Aysal, "Kurallar neyse o tatbik edilecek, bizim yapacak bir şeyimiz yok. Burada büyük takımların kendi aralarında protokolleri vardır, bugüne kadar süregelen gelenekleri vardır. Bunların içinde hareket edeceğiz" değerlendirmesinde bulundu.
 

İLGİLİ HABERLER