Gündem
  • 29.9.2020 11:08

Azerbaycan dün gece Ermenistan'a ağır kayıplar verdirdi

Azerbaycan-Ermenistan hattında şiddetli çatışma! Ermeni güçlerinin bütün girişimleri geri püskürtüldü!

Geçtiğimiz gün Ermenistan, ateşkesi ihlal ederek Dağlık Karabağ'da Azerbaycan Türklerinin yaşadığı bölgelere saldırılar düzenledi. Ermenistan'ın alçak saldırılarına Azerbaycan ordusu misliyle karşılık verdi. Azerbaycan Savunma Bakanlığı yaptığı açıklamada, 28-29 Eylül gecesi, tüm cephe hattı boyunca şiddetli çatışmaların devam ettiği bildirildi.

Son dakika haberi: Azerbaycan-Ermenistan hattında şiddetli çatışma! Ermeni güçlerinin bütün girişimleri geri püskürtüldü!

Açıklamada, Ermeni ordusunun, Füzuli-Cebrayil ve Ağdara-Terter yönlerinde kaybettiği mevzileri geri kazanmak için defalarca karşı saldırıda bulunduğu ve bütün girişimlerin Azerbaycan ordusu tarafından engellenerek düşmanın geri püskürtüldüğü açıklandı.

Son dakika haberi: Azerbaycan-Ermenistan hattında şiddetli çatışma! Ermeni güçlerinin bütün girişimleri geri püskürtüldü!Son dakika haberi: Azerbaycan-Ermenistan hattında şiddetli çatışma! Ermeni güçlerinin bütün girişimleri geri püskürtüldü!

ERMENİ GÜÇLERİNE AĞIR DARBE

Gece boyunca Madagiz'den Ağdara yönüne hareket eden Ermeni ordusuna ait zırhlı araçlardan oluşan konvoy ve onlara destek veren bir topçu bataryası, Azerbaycan Hava Kuvvetleri'nin uçakları ve bu yönde bulunan Azerbaycan askeri birlikleri tarafından imha edildi.

Ayrıca açıklamada, sabah saatlerinde cephenin Fuzuli-Cebrail yönünde hareket etmeye çalışan bir tank, bir araç ve 10 Ermeni askerinin Azerbaycan ordusuna ait topçu birlikleri tarafından açıklan ateşle vurulduğu belirtildi.

Şiddeti çatışmaların devam ettiğini belirten yetkililer çatışmalarda Ermeni birliklerin ağır kayıplar verdiğini ve geri çekilmek zorunda bırakıldığını aktardı.

Azerbaycan ordusunun, Ermenistanın motorlu piyade alayını imha ettiği bildirildi.

"ERMENİ PİYADE ALAYI DARMADAĞIN"

Azerbaycan Savunma Bakanlığı Basın Hizmeti Başkanı Albay Vagif Dergahlı, yaptığı açıklamada, "Ermeni silahlı kuvvetlerinin işgal ettiği Hocavend bölgesinde konuşlu 3. Martuni motorlu piyade alayı darmadağın edildi." ifadesini kullandı.

İnsan ve askeri teçhizat kaybına uğrayan düşman alayının tamamen imha edildiğini ifade eden Dergahlı, düşman ordusunun komutanlığının herkesi ölü ve yaralıların tahliyesine yardım etmeye çağırdığını aktardı.

 

Gece boyunca Madagiz'den Ağdara yönüne hareket eden Ermeni ordusuna ait zırhlı araçlardan oluşan konvoy ve onlara destek veren bir topçu bataryası, Azerbaycan Hava Kuvvetleri'nin uçakları ve bu yönde bulunan Azerbaycan askeri birlikleri tarafından imha edildi. İşte son dakika haberin detayları...

Azerbaycan ordusu, Ermenistan ordusuna ait 1 tankı ve 10 askeri daha vurdu.

CEPHE HATTI BOYUNCA ŞİDDETLİ ÇATIŞMALAR DEVAM ETTİ

Azerbaycan Askeri Kuvvetleri'nin çatışmaların devam ettiği temas hattında Ermeni noktalarına başlattığı karşı saldırı devam ediyor. Azerbaycan Savunma Bakanlığı yaptığı açıklamada, 28-29 Eylül gecesi, tüm cephe hattı boyunca şiddetli çatışmaların devam ettiği bildirildi.

 

İLGİLİ HABERLER