Gündem
  • 30.9.2020 10:40

Azerbaycan Ermenileri İsrail kamikazı dronlarıyla ile vuruyor

Azerbaycan Ermeni birliklerini 'kamikaze drone' ile vurdu

Azerbaycan güçlerinin Ermenistan ordusuna bağlı birlikleri 'kamikaze drone' ile vurduğu anlara dair görüntüler paylaşıldı. Azerbaycan güçlerinin Ermenistan ordusuna bağlı birlikleri 'kamikaze drone' ile vurduğu anlara dair görüntüler paylaşıldı.

Azerbaycan “SkyStriker” modeli kamikaze İHA’ları, İsrail’in “Elbit Systems” adlı şirketinden satın aldı.

KAMİKAZE İHA’LAR ANTİ RADAR ÖZELLİĞİ İLE DİKKAT ÇEKİYOR

Son model İHA olarak tanınan “SkyStriker” modeli ilk defa Azerbaycan Devlet Sınır Hizmetleri tarafından 2018 yılı sonunda tedarik edilmişti. Azerbaycan Silahlı Kuvvetlerinin de Devlet Sınır Hizmetlerinin ardından “SkyStriker” modelinden tedarik ettiği açıklandı.

“SkyStriker” modeli özellikle anti radar özelliği ile dikkati çekiyor. 35 kg ağırlığında olan model, 40 km uçuş mesafesine sahip ve havada 2 saat uçuş imkanı sağlıyor. Saatte 180 km hıza çıkabilen “SkyStriker” modeli, 2 bin metre irtifaya kadar yükselebiliyor.

Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde, Azerbaycan'a ait drone, Ermeni güçlerinin konuşlandığı mevzi içerisine girerek infilak ediyor.

Saldırıda çok sayıda askerin öldüğü tahmin ediliyor.

Saldırıda Azerbaycan güçlerinin İsrail yapımı Orbiter 1K kamikaze drone'u kullandığı belirtiliyor. Uzun süredir İSrail ile savunma alanında iş birliği bulunan Azerbaycan, İsrail üretimi drone'ları etkin şekilde kullanıyor.

İLGİLİ HABERLER