Asayiş
  • 27.8.2017 00:11

Azılı FETÖ'cunun karısı kaçarken yakalandı

FETÖ’cü polis şefi Yurt Atayün’ün eşi kaçarken yakalandı

FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne üye olmak suçundan tutuklanan eski Emniyet Müdürü Anadolu Yurt Atayün'ün eşi ile 4 kişi Fethiye’den Yunanistan’a kaçmaya çalışırken yakalandı.

Yurt Atayün: Savcı Kaybedilmeseydi O Zaman Başarılı Bir Operasyon Olurdu

Edinilen bilgiye göre, alınan bir istihbaratı değerlendiren Muğla KOM Şube Müdürlüğü ekipleri, 34 saatlik bir takip sonucunda FETÖ/PDY soruşturması kapsamında tutuklanan Emniyet Müdürü Anadolu Yurt Atayün'ün eşi B.A. ve oğlu B.S.A ile yine Bursa’da görev yaparken FETÖ üyeliğinden ihraç olmuş eski doktor H.A. ve eşi eski eczacı S.A. Fethiye’den Yunanistan'a kaçmak üzere Zodiac türü bir bota binerken suçüstü yakaladı.

Anadolu Atayünün eşi ve diğer 4 kişi sağlık kontrolünden geçirildi

Bot kaptanı M.A. dahil şüpheli 5 kişi hakkında adli işlem başlatıldı. Anadolu Atayün’ün eşi B.A’da terör örgütünün gizli haberleşme sistemi ByLock tespit edildi. Bot kaptanı M.A’nın daha önce göçmen kaçakçılığından işlem gördüğü ortaya çıktı.

Anadolu Atayün'ün eşi ve diğer 4 kişi sağlık kontrolünden geçirildi

Yunanistan’a kaçmak isterken yakalanan FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne üye olmak suçundan tutuklanan eski Emniyet Müdürü Anadolu Atayün'ün eşi ve diğer 4 şüpheli sağlık kontrolünden geçirildi.

Foto: DHA

Alınan bir istihbaratı değerlendiren Muğla KOM Şube Müdürlüğü ekipleri, 34 saatlik bir takip sonucunda FETÖ/PDY soruşturması kapsamında tutuklanan Emniyet Müdürü Anadolu Atayün’ün eşi B.A. ve oğlu B.S.A. ile yine Bursa'da görev yaparken FETÖ üyeliğinden ihraç olmuş eski doktor H.A. ve eşi eczacı S.A.’yı Fethiye'den Yunanistan’a kaçmak üzere Zodyak bota binerken suçüstü yakalanmıştı. Bot kaptanı M.A. ile birlikte diğer 5 şüpheli gözaltına alınmıştı.

Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğünde kimlik tespitleri yapılan Anadolu Atayün'ün eşi B.A.ve diğer 4 şüpheli güvenlik önlemleri altında Fethiye Devlet Hastanesinde sağlık kontrolünden geçirildi. Şüpheliler daha sonra ifade işlemleri için Fethiye TEM Grup Amirliğine sevk edildi.

Tutuklu eski Emniyet Müdürü Anadolu Atayün'ün eşi B.A.'nın terör örgütünün gizli haberleşme programı ByLock’u kullandığı, bot kaptanı M.A. hakkında ise daha önce göçmen kaçakçılığından işlem yapıldığı öğrenildi.

İLGİLİ HABERLER