Spor
  • 14.1.2015 21:09

Aziz Yıldırım transfer yapılacak bölgeyi açıkladı

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Hedef 1 Milyon Üye kampanyası kapsamında Kütahya'da düzenlenen toplantıya katıldı ve çarpıcı açıklamalarda bulundu. Yıldırım, bu sezonu da şampiyon olarak bitirmek istediklerini söylerken forvet mevkiine takviye yapmayı düşündüklerini de belirtti.

Aziz Yıldırım, Fenerbahçe Kulübü'nün "Hedef 1 Milyon Üye" kampanyası çerçevesinde Kütahya Belediyesi Kültür Merkezi'nde düzenlenen toplantıya katıldı. Yıldırım, bir grup Fenerbahçe taraftarının getirdiği formalara imza attı ve taraftarlarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

BİZ BİR SİYASİ HAREKET DEĞİLİZ
Yıldırım daha sonra toplantının yapıldığı Belediye Kültür Merkezi'ndeki "Hedef 1 Milyon Üye" toplantısına katıldı. Fenerbahçe Başkanı burada yaptığı konuşmada şunları söyledi:

"Fenerbahçe Spor Kulübü olarak, Hedef 1 Milyon Üye projesi içerisinde Kütahya'da da şubemizi kuracağız ve şube kurulan diğer yerlerde yapılan her türlü hizmeti burada da yapacağız. Aynı zamanda üyelik çok önemli. Fenerbahçe için biz şunu söylüyoruz, biz siyasi bir hareket değiliz. Biz sivil toplum örgütüyüz, biz ülke sorunlarıyla ilgili konularda elimizden geldiğince destek veriyoruz. Bu maddi anlamda da olabilir, manevi anlamda da olabilir. Biz spor kulübüyüz ve sporla ilgileniriz.

Fenerbahçe'nin daha güçlü, daha büyük olması için biz bu projeyi başlattık. Bugün Dünya kulübü olacağız, olduk, oluyoruz diye sözler söyledim. Ama bunlar hiçbir zaman tam olarak gerçek değil. Çünkü Avrupa'da sporda, öncelikle futbolda Real Madrid, Barcelona, Manchester United ve diğer kulüplerin bütçeleri 500 milyon Euro'nun üstündedir. Bugün Fenerbahçe Kulübü'nün bütün bütçesi 250 milyon Dolar'dır. Siz ekonomik olarak güçlü olan takımlarla veya kurumlarla mücadele edecekseniz, en azından onlara yakın bir noktaya gelmeniz gerekiyor ekonomik anlamda. Bunu sağlayamazsanız söylenilen her şeyde, kazanılan her şey tesadüfi olur. Bunu geçmişte de söyledim, bugün yine tekrar ediyorum; biz tesadüflere bırakmamak için Fenerbahçe'yi yeni bir planlama ile Hedef 1 Milyon Üye projesiyle belli bir noktaya taşıyıp getirmemiz lazım. Bu tip bir proje bulamayan veya yapmayan hiçbir kulüp de ayakta duramayacaktır.

BÜTÜN VERGİLERİMİZİ ÖDÜYORUZ
Devlete bütün vergilerimizi ödüyoruz. Sigorta, stopaj ve vergileri veriyoruz. Bütün Fenerbahçe şubeleri bunları yerine getiriyor. Ama bunun karşılığında Fenerbahçe Spor Kulübü hem amatör branşlarda, hem de futbolda Fenerbahçe'nin haklı olarak alması gereken karşılığı alamıyor. Yayın hakkı, İddaa gelirleri, Passolig olayları, hepsi kulübümüzün gerçekte içerisine aktaracak olan maddi kaynakları önlüyor. Bunun için bu dönemde bunlarla ilgili çalışmalar yapacağız ve bu kaynakların kulübe kazandırılmasında ayrıca bir güç sağlayacağız.


ŞAMPİYON OLMAK İSTİYORUZ
İkinci devre daha çetin geçecek ama biz oyuncularımıza, antrenörümüze, hepsine güveniyoruz. İlk başta İsmail Hoca'yı getirdiğimiz zaman bizden başka herkes üzüldü, 'Acaba başarabilir mi' dediler. İnanının İsmail Hoca başaracaktır. Çünkü İsmail Hoca bu camianın değeridir. Hep birlikte destekleyeceğiz. Oyuncularla ilgili açıkça söylüyorum, devrede herhangi bir transfer yapma ihtiyacı duymuyoruz. Bir tek forvete bir oyuncu almayla ilgili çalışma yapıyoruz. O da olmasa da bir şey söyleyemeyeceğiz. Bütçelere dikkat ediyoruz. İnşallah şampiyon oluruz. Bunlar hep teminni tabii ki. Biz iddialı konuşunca, 'Bu bir şeyler biliyor' diyorlar. İnandığımız şeyi burada temenni olarak söylüyoruz ve şampiyon olduğumuzda ertesi günü Kütahya'ya gelirim, söz veriyorum.

LİNYİTSPOR OLAYINI YALANLADI
Kim yazmışsa yalan yazmış. Ben Fenerbahçe Kulübü'nün başkanıyım. Linyit'e gidip orada bir şey yapacak zamanım da yok. Onun için öyle bir düşüncem yok. Hiçbir zaman da olmadı. Onu yazan arkadaşlar latife yapmışlardır.


SORUNU KORKMADAN SOR
Bir not göndermişler, bu biraz çetrefilli. Anadolu ağzıyla söyleyeceğim, şöyle diyor; 'Sayın Başkanım Ülker Grubu, TFF'ye Türk spor kulüplerinin marka değeri düştü diye desteğini çektiğini bildirdi. Konuyla ilgili düşüncelerinizi paylaşır mısınız?' Bir kere Ülker Grubu, TFF'ye bu şekilde bir bildirim yapmadı. Ülker Grubu, Türk sporuna hizmet etti ve Türk sporuna 1998 yılından sonra 2000'li yıllarda, 2014 yılında da halen devam eden bir desteği var. Bu destek içerisinde bazı kulüplerle forma anlaşması yaptı. Markayla ilgili bunun altında sen başka bir şey söylemek, sormak istiyorsun, açık da söyleyemiyorsun. Korkmadan söyleyin. Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımı beraberce devam ediyor ve bu Ülker'in sahipleri, değerli insanların bir kısmı Fenerbahçeli, bir kısmı diğer kulüpleri tutmaktadırlar. Bu kulüpler içerisinde gerekli olan destekleri hem maddi, hem de manevi anlamda her zaman yaptılar, yine de yapıyorlar. Onun için böyle arkasında başka şey olan soru sorma. De ki, '3 Temmuz yaşandı, TFF'den bunun için mi çekildiler' de daha doğru olur. Sorunu korkmadan sor."

 

İLGİLİ HABERLER