Gündem
  • 25.5.2020 21:15

Babacan Halk Tv'den AK Parti'ye saldırdı

Ali Babacan ekrana çıkmak için yıllarca kendine küfreden CHP'nin kanalı Halk TV'ye çıkıp eski partisi AK Parti'yi saldırdı..

"Adam biliyorduk! Alçalmanın sizde sınırı yok besbelli..."

AK Parti eski milletvekili Mehmet Metiner, Halk TV'ye konuk olan DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın akla ziyan açıklamalarına sosyal medya hesabından tepki gösterdi. Metiner, Partiyi kurduklarında bazı çevrelerin kendilerini uyardığını "Bu ülkede seçim olmaz bir daha" dediklerini söyleyen Babacan'a "Adam biliyorduk! Alçalmanın siz de sınırı yok besbelli... İhanetin de..." dedi...

Ali Babacan Halk TV'de Özlem Gürses'in konuğuydu.

Partiyi kurma çalışmalarına "Karşımızda kim durabilir" diye başladıklarını belirten Babacan, sonrasında ise "Önemli olan vatandaşlarımızın bizi tanıması, bilmesi, desteklemesi. Niyetimiz iyi olduğu için ve geçmişimiz tertemiz olduğu için korkacak bir şeyimiz de yok ne olacakki yani. Her şeyi göze aldığınızda o korku birden dağılıyor. Rahatlıyor insan." dedi.

Özlem Gürses'in "En uçta neyi gözealdınız. Kelepçelenip günün birinde kendinizi bir hücrede bulmayı da gözealabiliyor musunuz? Olmıyacak şeyler değil yani? " sorusu üzerine babacan kim olduğunu belirtmediği kişilerce uyarıldıklarını belirtti ve sözlerine şöyle devam etti:

"Bu risklerden de bahsettiler. Hatta dedilerki, Türkiye'de bir daha seçim olmaz siz ne yapıyorsunuz. Parti kurup ne yapacaksınız? dediler. Dünyada herkesi tanıyorsunuz, iyi çevren var, git kendi işinle uğraş dediler. Tam para kazanma dönemi dediler. Ama ülke bu durumdayken içimiz elvermedi açıkcası. Karar vereli 1 yılı, parti kuralı 2 ayı geçti çok şükür bunların hiçbiri de olmadı. Yani bu risklerden hiçbiri de olmadı. Ne bir tehdit aldık ne de..."

"UTANÇ DUYUYORUZ"

AK Parti eski Milletvekili Mehmet Metiner, Babacan'ın sözlerine, "Utanç duyuyoruz sizden... Yıllar yılı başımızda nasıl da taşıdık sizi... Adam biliyorduk... Alçalmanın siz de sınırı yok besbelli... İhanetin de... İçimizdeki bu tarz AK Parti’lilerden arındığımız için Rabbimize hamdediyoruz..."

Babacan'ın sözlerine vatandaşlardan da çok sayıda tepki geldi.

 

İLGİLİ HABERLER