Asayiş
  • 20.1.2020 22:35

Babil dizisine FETÖ örgütü soruşturması!

Babil dizisine FETÖ soruşturması açıldı

İlk bölümü cuma günü Star TV’de yayınlanan “Babil” dizisinde FETÖ propagandası yapıldığı gerekçesiyle soruşturma açıldığı iddia edildi.

Star TV’de yayınlanan “Babil” dizisinde FETÖ propagandası yapıldığı gerekçesiyle soruşturma açıldığı iddia edildi

İlk bölümü cuma günü yayınlanan Babil dizisinde yer alan KHK göndermeleri dikkat çekti.

İhraç edilen bir akademisyenin yaşadıklarını konu alan dizide Halit Ergenç'in hayat verdiği İrfan karakterinin görevinden ihraç edildiği ve çocuğunu tedavi için yurt dışına götüremediğine vurgu yapıldı.

Hikaye ve senaryosunu Nüket Bıçakçı ve Özlem Yücel’in kaleme aldığı Babil’de, İrfan'ın mahkemesinin devam etmesine rağmen 'mağdur' gibi gösterilmesi kimi kesimlerce tepkiyle karşılandı.

Ayrıca dizide İrfan karakterinin yargıdan çıkacak kararı beklemeden yasa dışı yollara başvurarak yurt dışına çıkmaya çalışması da eleştilen bir başka konu oldu.

Kime selam çakılıyor?

KHK ile ihraç edilen İrfan'ın FETÖ'den mi yoksa PKK'dan mı ihraç edildiğine ilişkin ise herhangi bir ipucu verilmiyor.

FETÖ'den soruşturma iddiası

Star TV’de ilk bölümü geride bıraktığımız Cuma günü yayınlanan AY Yapım imzalı “Babil” dizisine FETÖ soruşturması açıldığı iddia edildi.

Yorumlar (2)

  • - murat

    Yuh diyorum sadece. Tam paronayaklaştınız. Fetö CIA tarafından kurulan ve yönlendirilen bir örgüt. Bu hususta FETÖ'ye bağlılar dışında herkes hemfikir. Bu dizide böyle bir atıf yok. Tamamen kişisel makam kavgası ve kişisel kumpas... Kaybolan eşeğinizi yanlış yerlede arıyorsunuz. At gözlüklerinizi çıkarıp bir daha bakın... Saygılarımla..

  • - İzledim İzleyin

    Diziyi baştan izlememişsiniz. Rektörlük için rakibi olan bir başa prof un, “ihaleye fesat karıştırma” iftirası ve akabinde o kişiyi öğrenciler önünde darp etmesi sonucu hep adli hem de disiplin yönenden işlem görüyor. KHK ya atıf yok. İzlemeden, masa başı kurgu haber.

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER