Dünya
  • 30.6.2019 09:00

BAE Başbakanı El Maktum'un karısı kaçtı

‘BAE Başbakanı el Maktum’un eşi yüklü miktarda parayla Almanya’ya kaçtı’

İngiliz medyası, Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) Devlet Başkanı Yardımcısı, Başbakan ve Dubai Emiri Şeyh Muhammed bin Raşid el Maktum’un eşinin yaklaşık 39 milyon dolarla ülkeden ayrılarak Almanya’ya kaçtığını yazdı.

 Princess Latifa with her friend and campaigner for her release Tiina Jauhiainen

İngiltere'nin en çok satan tabloid gazetesi The Sun, Prenses Haya bint el Hüseyin'in 11 yaşındaki kızı ve 7 yaşındaki oğluyla birlikte BAE'yi terk etmiş bulunduğunu duyurdu.

 Princess Haya with her husband Sheikh Mohammed, the ruler of Dubai

Habere göre BAE Devlet Başkanı Yardımcısı, Başbakan ve Dubai Emiri Şeyh Muhammed bin Raşid el Maktum’un eşi, Almanya’ya giderken yanında 31 milyon sterlin (yaklaşık 39 milyon dolar) de götürdü.

 Sheikh Mohammed bin Rashid Al Maktoum has reportedly written a furious letter denouncing his spouse's treachery and betrayal

sheikh mohammed bin rashid al maktoum wife ile ilgili görsel sonucu

Prenses Haya bint el Hüseyin’in Almanya’dan sığınma talebinde bulunduğu, ayrıca boşanma davası açtığı belirtildi. Kendisinin şubatta BAE’den ayrıldığı ve o zamandan beri kamusal törenlerde hiç görülmediği kaydedildi.

Şeyh Muhammed bin Raşid el Maktum'un Berlin’den ailesinin iade edilmesini isteyip ret cevabı aldığını aktaran The Sun, bu durumun BAE ile Almanya arasında diplomatik krize yol açabileceğini savundu.

Ä°lgili resim

Ä°lgili resim

sheikh mohammed bin rashid al maktoum wife ile ilgili görsel sonucu

İLGİLİ HABERLER