Gündem
  • 4.8.2020 20:25

Bahçeli Akşener'i tövbe edip evine dönmeye çağırdı

Karantina´dan çıkan Akşener´den Ayasofya´da şükür namazı kılmıştı.. Korumasında korona çıktıktan sonra kendini karantinaya alan Akşener, bugün ilk kez Ayasofya için evinden çıkmıştı.
Bahçeli'nin de taktir ettiği namazın görüntüleri de ortaya çıktı..

Meral Akşener Ayasofya'da namaz kıldı

Meral Akşener Ayasofya'da Alparslan'a, Fatih'e ve Atatürk'e dua etti

Meral Akşener eşi Tuncer Akşener, oğlu Fatih Akşener ve yeğeni Banu Gürer ile birlikte gittiği  Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'nde namaz kılmıştı. Yaklaşık yarım saat içeride kalan ve cami çıkışında basın mensuplarına açıklamada bulunan Akşener, mescid namazı kıldıklarını belirterek, "Allah kabul etsin inşallah. Anadolu'nun kapılarını açan Alparslan Han'a, İstanbul'u fetheden Fatih Sultan Mehmet Han'a, İstanbul'u, Ayasofya'yı özgürleştiren Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarına dua ettik. Allah'ım kabul eder inşallah." dedi.

Akşener'den Ayasofya'da mescit namazı

Akşener'den Ayasofya'da mescit namazı

BAHÇELİ'DEN ÇAĞRI : TÖVBE ET EVİNE DÖN
Bahçeli, şöyle konuştu:

Meral Akşener, Ayasofya'da namaz kıldıKronos News | Bağımsız haber ...

"Fakat İYİ Parti Genel Başkanı Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerif’i geçtiğimiz günlerde ziyaret ederek iki rekat Tahiyyetü'l-mescid namazı kıldı. Tahiyyetü'l-mescid namazı mescidin selamlanması, saygı gösterilmesi demek ise de esasen Yüce Allah'a şükür, saygı ve tazimdir. Bana göre bu ziyareti ve ibadeti ziyadesiyle memnuniyet vericidir. Allah kabul etsin. Zillet ittifakının üç asıl ortağından ikisinin, yani CHP ile örtülü ortak HDP'nin Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerif'e menfi yaklaşımı ortadadır. Ancak İYİ Parti Genel Başkanı son hareketiyle onlardan ayrışmış, ayrı düşmüştür. Meral Hanım'ın kendisi adına hayırlı bir gelişmedir. Sayın Akşener'in böyle gitmeyeceğini, böyle ittifak olmayacağını, olsa bile bir ayağının çukura düştüğünü görüp derhal ve çok kısa süre içinde evine dönmesi doğru ve tutarlı bir davranış olacaktır. Evinde rahatı ve huzuru bulacaktır. İkbal ile idbar arasında sıkışıp kalmak yerine, kaldı ki zillete düşmektense evde olmak isabetli bir tercihtir."

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi ...

Namaz Kıldı Dua Etti


İşte Akşener7in kıldığı bu namazın görüntüleri de ortaya çıktı.

İLGİLİ HABERLER