Gündem
  • 25.2.2020 13:16

Bahçeli, Babacan ve Davutoğlu'nu vurdu.. Bunların hepsi aynı alçak yolun yolcusu

Bahçeli bu kez çok sert girdi..

Bahçeli'den çok sert Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu tepkisi: Bunların alayı birdir, hepsi aynı alçak ve karanlık yolun yolcularıdır.

MHP Genel Başkanı Bahçeli, partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda açıklamalarda bulundu. Bahçeli, "Almanya'nın Hanau şehrinde neo-Nazi hayranı bir katil ortalığı kana bulamıştır. 5'i Türk vatandaşı olmak üzere 10 kişiyi katletmiştir. Almanya'da bugüne kadar 30'a yakın vatandaşımız hayatını kaybetmiştir. İnsan hakları, düşünce hürriyeti, demokrasi ve hoşgörüde mangalda kül bırakmayan Avrupa'da faşist damarların kabarması çarpıklıktır. Türk milleti ırkçılığa, yabancı düşmanlığına kapalı ve uzaktır. Hiç kimse bize parmak sallamaya kalkmamalıdır." dedi. HDP'nin kongresine de değinen MHP lideri Bahçeli 'Ha HDP, ha CHP, ha Serok, ha Babacan; alayı birdir, hepsi aynı alçak ve karanlık yolun yolcularıdır' ifadelerine yer verdi.

HEPSİ AYNI ALÇAK VE KARANLIK YOLUN YOLCULARIDIR

MHP Genel Başkanı Bahçeli, "Ha HDP, ha CHP, ha Serok, ha Babacan; alayı birdir, hepsi aynı alçak ve karanlık yolun yolcularıdır." dedi.

Bahçeli konuşmasında "CHP'nin Serok partine üst düzey temsilci göndermeleri, parti kuracağı söylenen bir eski bakanın mesaj göndermesidir. HDP'nin CHP'ye yönelik siyasi nikahımızı ulu orta ilan edelim çağrısı duyulmuştur. Serok Ahmet'in PKK özlemi, Babacan'ın HDP sevdası, Kılıçdaroğlu'nun bölücülük arayışı vatana ihanettir alçaklıktır. Ha HDP, ha CHP, ha Serok, ha Babacan; alayı birdir, hepsi aynı alçak ve karanlık yolun yolcularıdır. Bunlardan ne köy olur ne kasaba" ifadelerini kullandı.

MHP lideri Bahçeli'nin açıklamalarından öne çıkan satır başları şöyle:

Türkiye deprem felaketiyle bir kez daha yüzleşmiştir. Türkiye sınırına yakın bir bölgede meydana gelen 5,9 büyüklüğündeki sarsıntı yine acı ve yıkıma yol açmıştır. Ülkemiz deprem tehlikesiyle karşı karşıyadır. Depremle yaşamayı öğrenmek durumundayız. Ancak depreme teslimiyeti, felaketlere boyun eğmeyi de aklımızdan geçirmemeliyiz.

ALMANYA'DAKİ IRKÇI SALDIRILAR

Almanya'nın Hanau şehrinde neo-Nazi hayranı bir katil ortalığı kana bulamıştır. 5'i Türk vatandaşı olmak üzere 10 kişiyi katletmiştir. Almanya'da bugüne kadar 30'a yakın vatandaşımız hayatını kaybetmiştir. İnsan hakları, düşünce hürriyeti, demokrasi ve hoşgörüde mangalda kül bırakmayan Avrupa'da faşist damarların kabarması çarpıklıktır. Türk milleti ırkçılığa ve yabancı düşmanlığa her zaman kapalı ve uzaktır. Kimse bize medeniyet dersi vermeye kalkışmamalı, hiç kimse bize bilirkişilik taslamaya, parmak sallamaya kalkışmasın. Tarih boyunca Türk milletinde ırkçılık hakimiyet olmamıştır. Aynı şeyi Batı için söylemek mümkün değildi. Biz adaletin, aklın, ahlakın tarafındayız.

Bu vesileyle Avrupa Türklüğünü yürekten selamlıyor. Almanya'daki saldırıda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Alllah'tan rahmet diliyorum. Almanya başta olmak üzere diğer Avrupa ülkelerinin, 'İslam düşmanlığı bataklılığı'nı kurutmalarını ümit ediyorum.

HOCALI KATLİAMI

Hocalı dinmeyen çığlıktır. Hocalı'nın yaraları derindir. 28 yıldır Dağlık Karabağ'ın Hocalı kasabası milli yüreklerde sancıdır. Burası kadim bir Türk yurdudur. Hukuken Azerbaycan toprağı olan Dağlık Karabağ 28 yıldır Ermenistan işgalindedir. 1826'da Karabağ hanlığını işgal eden Rusya, bölgede Ermeni nüfusunu artırmaya teşvik etmiştir. Elbette kurt kurtla it itle dolaşacak, emel birliği yapacaklardır. 613 soydaşımız Hocalı'da şehit edilmiştir. 1275 soydaşımız esir alınmıştır. Hocalı katliamı büyük yankı uyandırmıştır. 1 milyon Azerbaycan Türkü işgal edilen topraklardan göç etmiştir. Dağlık Karabağ'ın istilası dünyanın gözü önünde vuku bulmuştur. Dağlık Karabağ inim inim inlemektedir. Hala 1993 Mart ayında, Ermenilerin saldırısına kadar uluslararası toplum tepki bile göstermemiştir. Ermeni zulmü çağrılara riayet etmemiştir. Hocalı'da uluslararası hukukun soykırım, saldırı, insanlığa karşı suçlar alenen işlenmiştir.

İDLİB'DEKİ ŞEHİTLER

Türkiye olağanüstü bir süreçten geçmektedir. İdlib fokur fokur kaynayan, kaynadıkça taşan bir kanlı kazana dönüşmektedir. İdlib'deki şehit sayımız 16'ya ulaşmıştır. Rus savaş uçaklarının saldırısıyla iki askerimiz şehit olmuştur. Yine Esed güçlerinin saldırısıyla bir tankçı askerimiz şehit olmuştur. Elbette şehitlerin ölmediği inancındayız. Kanlarının yerde kalmayacağını biliyoruz ve sabırsızlıkla bekliyoruz. Dualarımız onlarladır. İdlib ekseninde altı çizilmesi gereken muamma bu ay sonuna kadar rejim güçlerinin gözlem noktalarımızın geri çekilip, çekilmeyeceğidir. Elbette, bütün ihtimalleri hesaba katmak, planlamalar yapmak Türkiye için zaruridir. Rusya Soçi'ye vurgu yaparken, taciz ve tahriklerini ısrarla sürdürmektedir. Rusya ve rejim güçleri ölüm yağdırmaktadır. Belirlenmiş hedefleri vuran Rusya'dır. İdlib çok şeye gebedir. Türk askeri bölgede gerginliğin azaltılması için bulunmaktadır. Ateşkes sağlanabilmesi Soçi kararlarının uyulmasına bağlıdır. Aksi takdirde İdlib patlayacak, zalimler kaçtıkları yere kadar kovalanacaktır. Zalim Esed döktüğü kanın hesabını ödeyecektir. Türkiye'nin İdlib'deki varlığı hakkıdır, haklıdır. Bunu sorgulayanlar önce onların zulmünü sorgulamalıdır. Ülkemizin sınırında büyük bir sığınmacı yığınması varken, Rusya'nın bunu inkar etmesi ne demektir? Biz kuzu olup baş eğmeyiz, bozkurt olup zalimleri tepeleriz.

DOĞU PERİNÇEK'E TEPKİ

Bizim duruşumuzu sorgulayan şahıs daha düne kadar İmrali canisiyle sarmaş dolaş, gül alıp veriyordu. Bizim yörüngemiz Türk'tür, Türk milletidir, Türk bayrağıdır, Türk vatanıdır. Elinde ülkücü kanı olanlar da ne bunu anlayacak ne de hazmedebilecektir.

HDP KONGRESİ

Hafta sonunda PKK'nın yan kolu HDP'nin 4'üncü kongresi yapılmış, yaşanan rezillikler vicdanları rahatsız etmiştir. Üst HDP, altı PKK olan kongre ortamında İstiklal Marşı okunmamış, teröristlere saygı duruşunda bulunulmuştur. Fren tutmayan eş başkan hendek ve barikat terörüne atıf yapmıştır. CHP'nin Serok partine üst düzey temsilci göndermeleri, parti kuracağı söylenen bir eski bakanın mesaj göndermesidir. Demek ki Gezi'yle gurur duyan eski cumhurbaşkanından da onay alınmıştır. HDP'nin CHP'ye yönelik siyasi nikahımızı ulu orta ilan edelim çağrısı duyulmuştur. Serok Ahmet'in PKK özlemi, Babacan'ın HDP sevdası, Kılıçdaroğlu'nun bölücülük arayışı vatana ihanettir. Bunlardan ne köy olur ne kasaba. Cumhuriyet Savcıları HDP'nin bölücü kongresi için tahkikata başlamalıdır. Herkes aklını başına alsın. Bu ülke sahipsiz değildir.

İLGİLİ HABERLER