Gündem
  • 29.11.2011 11:35

BAHÇELİ : BUGÜN PKK NE İSE O GÜN DERSİM ODUR

Partisinin grup toplantısında konuşan Devlet Bahçeli, Dersim konusunda özür dileyen Erdoğan'ı eleştirerek, "Çok şükür Türk milletinin geçmişin utanacağı bir olay yoktur" dedi.
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu.
"Bugünün PKK’sı ne ise Dersim kalkışmasına tevessül edenler de aynıdır" diyen Bahçeli konuşmasında şu mesajları verdi:

Ülkemiz bu iktidarın tahribatını yaşamaktadır. Vatanımız bölücülere, dağlarımız teröristlere, özgürlüklerimiz ise batı yanaşmalarına peşkeş çekilmiştir.

Asıl kavga 88 yıllık birikim ve Türk milletinin kimliği ve bin yıllık kardeşlikledir.

Başbakan karanlık emellerini birer birer ifşa etmektedir. Başbakan madem yüzleşmekle bu kadar hevesli o halde kendi karanlık geçmişiyle yüzleşmesini tavsiye ediyoruz.

Çok şükür Türk milletinin geçmişinde utanacağı bir konu yoktur.

AKP ile CHP arasında tarihi bir mesele üzerinden yürütülen kayıkçı kavgası Türkiye’yi yüksek gerilim hattına sokmuştur. Kabul bağlamış yaralarla haddi aşan bir biçimde oynayan hükümet ve ana muhalefet anlayışının sınırları zorladığı açıktır.

Bizim günü kurtarmaya yönelik tartışmalara müdahil olmamız söz konu değildir. Siyaseti nasıl kirlettiklerini Türk milletti görmekte ve gerekli notlarını almaktadır.

Dersim isyanı hakkında yapılan yorumlar ve şuursuz suçlamalar ana gündem maddesi haline gelmiştir. Başbakan bilmelidir ki belge diye açıkladıkları kardeşliğe değil ayrımcılığa prim verecektir.

Tarihimiz utanmadan hedef tahtası haline getirilmektedir. Dersim’de cereyan eden hadiselerin tanımı ve ismini koymak gerekir.

Yurt dışındaki arşivlere de girilmeli kimin kiminle sarmaş dolaş olduğu görülmelidir.

Ama üzeri örtülemeyecek bir gerçek vardır ki Dersim olayları Başbakan’ın sunduğu gibi katliam değil açıkça bir ayaklanma girşimidir.

Biraz onuru varsa bu iftiradan dolayı özür dilersin ve sözünü geri alırsın.

Bugünün PKK’sı ne ise Dersim kalkışmasına tevessül edenler de aynıdır.

İLGİLİ HABERLER