Gündem
  • 14.4.2019 13:28

Bahçeli İmamoğlu'na sert çıktı!

Ankara Kızılcahamam'da partisinin kamp programı kapsamında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan MHP lideri Devlet Bahçeli Ekrem İmamoğlu için "Mazbatayı stadyuma taşımak taraflar arasındaki rekabeti siyasi düşmanlığa dönüştürmek için ekilen bir tohumdur. Bundan belediye başkanı olmaz." dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yerel seçim sonuçlarına ilişkin olarak, "Türkiye'deki siyasi gelişmeler takip edilmektedir. Özellikle YSK'nın itirazlara cevabı beklenmektedir" ifadelerini kullandı.

MHP lideri Bahçeli, gazetecilere açıklamalarda bulundu. Bahçeli'nin açıklamalarının satırbaşları şöyle:

"Türkiye'deki siyasi gelişmeler takip edilmektedir. Özellikle YSK'nın itirazlara cevabı beklenmektedir. Başarı sağlamış belediye ve il başkanlarımız ortak toplantısı 19 Nisan günü Antalya'da yapılacaktır. Cumartesi ve Pazar devam edecek. Belediye başkanlarımızın birbiriyle taşınmasına ve MHP'nin belediyecilik anlayışı üzerinde durulacaktır.

Rakamları görmeden, bilmeden niyetler üzerinde değerlendirme yapanları her akşam TV'de takip ediyoruz. Millet iradesi doğru değerlendirmeyi yapmıştır. YSK'nın açıklamaları sonrasında resmi gazetede yayın yapılacaktır. İl genel meclis üyesi oylarını yok farz ederek, belediye meclis üyelerini yok farz ederek yorum yapanlar kamuoyu araştırmaları nezdinde iflas etmiş insanlardır.

Çok büyük bir iddia. Seçimin adaleti, güvenliği açısından çok önemli önemli insanların böyle iddialarla muhatap ediliyorsa ispat sunulmalıdır.

Mazbatayı stadyuma taşımak taraflar arasındaki rekabeti siyasi düşmanlığa dönüştürmek için ekilen bir tohumdur. Bundan belediye başkanı olmaz."

Yorumlar (1)

  • - CUMHUR

    Bahçeli'nin algılamasında sıkıntı var Stad da seçmenler seçimi kazanmış bir belediye başkanı için mazbata verilmesi istenmektedir doğal bir tepkidir; ama Bahçeli İstanbul' da seçimi kaybetti yenilen güreşçi güreşe doymaz misali ile İstanbul' da seçim tekrarı isteyerek YSK 'ya basın üzerinden telkinde bulunup suç işlemiştir.

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER