Gündem
  • 16.3.2019 19:43

Bahçeli : Kemal, Meral ve Temel'e saydırdı

MHP lideri Devlet Bahçeli, Manisa mitinginde gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. İşte Bahçeli'nin açıklamalarından satır başları:

"Cumhuriyetin kuruluş felsefesiyle adımlarımızı hızlandırdık. Türkiye düşmanlarına direndik. Milli bekamız için hesapsız, kitapsız, pazarlıksız bir ittifak kurduk. Bu ittifaka tarih ve milletin şahitliğinde Cumhur İttifakı dedik. Vakti geldiğinde, sandığa gittiğinizde Cumhur İttifakı'nı seçecek misiniz? Cumhur İttifakı'na destek verecek misiniz? 

İsimleri beş harften oluşan çete var ya milletin başına püsküllü beladır. Yanlarına HDP'yi almışlar karanlığa doğru yola çıkmışlardır. Türk milletini uçuruma çekmek isteyen bu zillettir. CHP'ye oy veren kardeşlerim zillete müstahak değildir.

Ezanı ıslıklayan namertlerle, CHP'ye ve İP'e oy veren kardeşlerimin ne işi vardır? İmralı canisinin heykelini dikmekten bahseden bölücülerle, CHP'ye ve İP'e oy veren kardeşlerimin nasıl bir ortak paydası olabilir?

Kılıçdaroğlu, YPG'ye zeytin dalı uzatmasından utanmıyor. Bizim milliyetçiliğimize gafilce dil uzatıyor. Milliyetçiliği bilmiyor çünkü milliyetçi değil. Kılıçdaroğlu ve kimliksiz ortağı İP, bizim milliyetçiliğimizi batının milliyetçiliğiyle karıştırıyor. Bizim milliyetçiliğimiz paylaşma ve bölüşme esaslıdır."

Hamd olsun burada, bu meydanda bütün azamet ve imanıyla ayakta. Diyorum ki, “Beka İçin Milli Karar, Cumhur İçin İstikrar.” “Sağduyunun Birlikteliği Cumhur İttifakı.” Görünen köy kılavuz istemez, Manisa ehline emanet edilecektir. Ehil kişi; işini bilen, işinde usta, görevini layıkıyla yapandır. Cumhur İttifakı hem ehil, hem emin, hem de erdemlidir. Cumhur İttifakı milletin yanında, tarihin izinde, bekanın hedefindedir.

Gelin görün ki, Zillet İttifakı yanlıştadır, gaflettedir, dalalettedir. İsimleri beş harften oluşan üçlü çete var ya, milletin başına püsküllü beladır. Yanlarına bölücü ortakları HDP’yi de almışlar, karanlığa doğru yolculuğa çıkmışlardır. Türkiye’ye tuzak kuran bu zillettir.

Türk milletini uçuruma çekmek isteyen bu zillettir. CHP-HDP-İP-SP-ÖDP zillete bulaşmış, zilletle buluşmuştur. PKK bir yanlarında, FETÖ diğer yanlarındadır. Şu fecaate bakar mısınız, aziz Atatürk’ün partisi teröristlerle işbirliği yapıyor.

Kılıçdaroğlu’nun kulağına fısıldayıp konuşturuyorlar. Zalimler söylüyor, o açıklıyor. Zalimler buyuruyor, o yapıyor. İp başkasının elinde, kumanda başkasının üzerinde. Sanki tutsak alınmış. Sanki iradesi çalınmış. Sanki aklı ve vicdanı sökülüp atılmış. CHP’ye oy veren kardeşlerim zillete müstahak değildir.

CHP’ye oy veren kardeşlerim bu haksızlığa layık değildir. Üstelik İP’e oy veren kardeşlerim HDP’yle birlikteliğe zorlanamaz, bu zillete mahkûm edilemez. Ezanı ıslıklayan namertlerle CHP’ye ve İP’e oy veren kardeşlerimin ne işi vardır? Bayrağımızı yakıp, İmralı canisinin heykelini dikmekten bahseden bölücülerle CHP’ye ve İP’e oy veren kardeşlerimizin nasıl bir ortak paydası olabilir?

HDP’li teröristler Kürdistan diyor, isimleri beş harften oluşan üçlü çeteden çıt çıkmıyor. Zira işlerine öyle geliyor. Kılıçdaroğlu, YPG’ye zeytin dalı uzatmasından utanmıyor, bizim milliyetçiliğimize gafilce dil uzatıyor. Milliyetçiliği bilmiyor, çünkü milliyetçi değil. PYD/YPG’yi vatanlarını savunan örgüt olarak gören birisi nasıl milliyetçi olacak? Ne hakla milliyetçilikten bahsedecek? Buna nasıl cüret edebilecek? Kılıçdaroğlu ve kimliksiz ortağı İP; bizim milliyetçiliğimizi batının zalim milliyetçiliği ile karıştırıyor. Bizim milliyetçiliğimizi kendi kabile zihniyetlerine benzetiyorlar. Bizim milliyetçiliğimiz kapsayıcıdır.

Bizim milliyetçiliğimiz kucaklayıcıdır. Bizim milliyetçiliğimiz paylaşma ve bölüşme esaslıdır. Bizim milliyetçiliğimizde adalet ve hakkaniyet vardır. Bizim milliyetçiliğimiz, zalimin karşısında, mazlumun yanındadır. Biz acımasız küresel sömürüye dur deyip, milli sanayimizi yükseltmek istiyoruz. Gelin görün ki, Kılıçdaroğlu yabancı silah şirketlerinin sözcülüğüne heves ediyor. Küresel yağma düzeninin oyununu bozup kendi kaynaklarımızı kullanmak istiyoruz. Fakat Kılıçdaroğlu ve zillet ortakları bundan rahatsız oluyor. Yazılmış senaryoları reddedip kendi onurlu geleceğimizi belirlemek istiyoruz. Zillet Türkiye’yi çözmeyi ve çürütmeyi hedefliyor. Bağımsızlığımızı korumak ve Türkiye’mizi lider ülke yapmak istiyoruz. Zillet bunun önüne geçmek için çırpınıyor, kıvranıyor.

Zillet İttifakı’nın başını çektiği icazeti ve meşruiyeti dışarıda arayan işbirlikçilere sesleniyorum: Türk milletinin küresel soyguna dur demesinden korkuyorsunuz. Türk devletinin yeniden lider ülke olmasından ürküyorsunuz. Cumhur İttifakı’nın iradesinden ve istikbalin mimarı olmasından çekiniyorsunuz. Fakat nafile, Türk milletine ket vuramayacaksınız. Cumhur İttifakı’na set çekemeyeceksiniz. Ne kadar çamur atarlarsa atsınlar, Ne kadar fitne yaymaya çalışırlarsa çalışsınlar milletimiz gerçekleri görmüştür, Manisa olan bitenleri çoktan fark etmiştir.

Buradan tekrar ifade ediyorum: Kim ne derse desin, anketler ne söylerse söylesin, 31 Mart’ta zafer Cumhur İttifakı’nındır. Biz medyaya değil heyecandan dolup taşan meydanlara bakıyoruz. Bizim ittifakımız cumhurladır. Cumhur İttifakı’nın tek güvencesi, tek desteği Türk milletinin tertemiz vicdanıdır. Bizim ilham ve güç kaynağımız Manisalı kardeşlerimin inancıdır, irfanıdır. Kirli ve yalan propagandalara sakın inanmayınız.

Kötü niyetli yönlendirmelere asla aldırmayınız. Sandık önüne geldiğinizde Cumhur İttifakı’na güçlü bir şekilde EVET deyiniz ve; Zillet İttifakı’nı en yakın deliğe süpürüp, atınız. Soruyorum sizlere; 31 Mart’ta bir miyiz? (Evet) 31 Mart’ta beraber miyiz? (Evet) 31 Mart’ta Cumhur İttifakı’na destek veriyor muyuz? (Evet) 31 Mart’ta Cumhur İttifakı’nın arkasında duruyor muyuz? (Evet) Bu evetleri duyan zillet ve hezimet odakları nasıl ve nereye kaçabilecek? Manisa kararını vermiş, Manisa iradesini netleştirmiş. Manisa bir kez daha sevdalılarıyla yürümeye varım diyor. Manisa Cumhur İttifakı’nın devamını istiyor.

Buradan Manisa’daki bütün vatandaşlarıma seslenmek istiyorum. Neye inanırsanız inanınız. Kime gönül verirseniz veriniz. Hangi partiyi seçerseniz seçiniz. Ama mutlaka namus ve vatan borcu olan oyunuzu kullanmak için sandığa gidiniz. Hiçbir oy boşa atılmış bir tercih değildir. Mutlaka seçiminizi yapınız.

Manisa’nın ve kendinizin gelecekteki yerinizi belirleyiniz. Ancak, sandığın önüne gidince sizlerden isteğim kararınızı bir kez daha gözden geçirmenizdir. Tekrar soruyorum sizlere; 31 Mart’ta Manisa’ya sahip çıkacak mısınız? (Evet) 31 Mart’ta bayrağa sahip çıkacak mısınız? (Evet) 31 Mart’ta vatana sahip çıkacak mısınız? (Evet) 31 Mart’ta milli bekaya sahip çıkacak mısınız? (Evet) 31 Mart’ta Cumhur İttifakı’nın adaylarına oy verecek misiniz? (Evet) Hiç kimseyi dışlamadık, hiç kimseyi hor ve hakir görmedik. Milletimizin her evladını bağrımıza bastık.

Bizim hesabımız zilleti oluşturan partilerledir. CHP’ye, İP’e, HDP’ye, SP’ye oy veren her vatandaşımızı kucaklarız, onlara saygı duyarız. İnsanımızı Alevi-Sünni diye ayırmayız. Köklere, kökenlere göre bölmeyiz. Kuzeyli, güneyli, doğulu, batılı diye bakmayız. Biz herkesi; Allah’ın kutlu bir emaneti, Büyük Türk milletinin eşsiz bir evladı kabul ederiz. Bölünmede huzur yoktur. Gün Cumhur İttifakı’nda buluşma günüdür. Çağrımız birliğe, beraberliğe, dirilişe, hainlere ve zalimlere karşı bir olmayadır. Çağrımız cumhura çağrıdır. Çağrımız doğruluşa, yükselişe, birlikte yürümeye çağrıdır. “Kime oy vereceğim belli değil, kararsızım” diyen vatan evladı, çekinme, zaman geçiyor, bir ve birlikte olalım, Türkiye’nin kurtuluşu için Cumhur İttifakı’nda buluşalım.

Genç kardeşlerim, ilk kez oy verecek evlatlarım, birlikte yürüyelim, Cumhur İttifakı’nda sözleşelim. Ya zulme, istismara, adaletsizliğe ve alçaklığa göz yumarak zillete tamam diyeceksiniz. Ya da Cumhur İttifakı’yla birleşip kendinize yeni ve aydınlık bir sayfa açacaksınız. Biz inançlı kadrolarımızla ittifak kurduk. “Beka İçin Milli Karar Cumhur İçin İstikrar.” diyoruz. İttifakımız, korkaklara karşı cesurların ittifakıdır. İttifakımız, ahlaksızlığa karşı namus timsallerinin ittifakıdır. İttifakımız, talana ve yalana karşı ahlakın ittifakıdır. İttifakımız, hainlere, eli kanlı teröriste, onlarla işbirliği yapan zillete karşı milli bir ittifaktır.

Cumhur İttifakı, en samimi ve saf duygularla mukaddesatımıza sahip çıkanların irfanlı ve inançlı bir ittifakıdır. CHP’ye oy veren kardeşlerim, gelin bu şerefe siz de dahil olun. İP’e oy veren kardeşlerim, gelin bu tarihe siz de damga vurun. Çoluğunuza çocuğunuza aktaracağınız muhteşem bir anın hatırasını bırakın. Zillete, hezimete, ihanete, rezalete karşı Cumhur İttifakı. Yağmacıya, düzenbaza, istismarcıya karşı Cumhur İttifakı. Türk ve Türkiye düşmanlarına karşı Cumhur İttifakı. İşbirlikçiye, bozguncuya, müfteriye, fitneye, kumpasa, komploya, Kandil’e, Pensilvanya’ya, Vashington’a, Brüksel’e karşı Cumhur İttifakı.

Soruyorum sizlere; Cumhur İttifakı’na var mısınız? (Evet) Cumhur İttifakı’nı destekleyecek misiniz? (Evet) Manisa’da cumhurun destanını yazacak mısınız? (Evet) Daha önce de söylemiştim. Yine söyleyeceğim. Çünkü bunlar bizim kırmızı çizgilerimizdir. Olaylar nasıl gelişirse gelişsin, dayatmalar ne boyut alırsa alsın; burada, huzurunuzda dosta ve düşmana tekrar ediyorum: Verilecek toprağımız yoktur. Terk edilecek ilimiz yoktur. Çizilecek sınırımız yoktur. Vazgeçilecek insanımız asla ve asla yoktur. Ayrılıkta hayır yoktur. Çatışmada sonuç yoktur. Bölünmede huzur yoktur. Gün birleşme günüdür. Gün kucaklaşma günüdür. Gün Cumhur İttifakı’nı zafere taşıma günüdür. Cumhur İttifakı, bir tas çorbaya muhtaçların ittifakıdır.

Cumhur İttifakı kimsesizlerin kimsesi, sessizlerin ümit çığlığıdır. Cumhur İttifakı, şehit evladının arkasından vatan sağ olsun diyerek gözyaşını yüreğine akıtan muhterem anaların umududur. Cumhur İttifakı, ahlakından asla taviz vermeden, onuru ile ayakta durmaya çalışan milyonların ittifakıdır. Cumhur İttifakı Türk milletidir. Cumhur İttifakı milli bekayı yaşatma konusunda yeminlidir. Cumhur İttifakı Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemiyle geleceği bina edecektir.

Burada, Manisalı kardeşlerimin coşkusundan aldığım güçle haykırıyorum ki, Cumhur İttifakı, Cumhuriyet’in yüzüncü yılında lider ülke Türkiye hedefine sonuna kadar hizmet edecektir. Sizlere bir kez daha soruyorum. 31 Mart günü geldiğinde, Üzerimize oynanan oyunları bozacak mısınız? (Evet) Zillete düşenlerin yakasına yapışacak mısınız? (Evet) Cumhur İttifakı diyecek misiniz? (Evet) Cumhur İttifakı sizlerin hizmetinizdedir. Türkiye’nin parlak istikbali, şanlı istiklalidir.

Bugüne kadar yapılanları gördünüz, verilen sözlerin tutulduğuna bizzat şahit oldunuz. Biz tutarlıyız, dürüstüz, ilkeliyiz, inançlıyız, hizmette sürekliliğe inanırız. Bu konuda da kararlıyız. Bizim gönlümüzde herkese yer var. Bizim yüreğimiz herkesi kucaklamaya yeter. Bu topraklara vatanım diyen, bu insanlara milletim diyen, bu bayrak benim, bu ülke benim diyen herkese kapımız açık. Herkesi kucaklamaya hazırız. Herkes eşittir Türkiye deriz. Türk milletine sevdalı herkesi beka mücadelemize davet ediyorum. Herkesi Cumhur İttifakı’nda kucaklaşmaya bekliyorum.

Zalimlere boyun eğmeyeceğiz. Hainlere teslim olmayacağız. Bekamızı yıkmak isteyenlere taviz ve izin vermeyeceğiz. Küresel boyunduruğa diz çökmeyeceğiz. Oyunları bozup, senaryoları buruşturup atacağız. Cumhur İttifakı; umut çığlığı, uğur çağrısı, ufuk pırıltısı, uyanış ışığı, uyarış hamlesidir. Cumhur İttifakı; adalet, ahlak ve asaletle perçinlenmiştir. Unutmayınız; Yoksulluk giderilir. Yolsuzluklar önlenir. Yağmacıdan hesap sorulur. Mesele yalnızca az kazandım, çok yedim meselesi değildir. Mesele yalnızca aç kaldım, tok gezdim meselesi değildir. Bunlar günü geldiğinde çabucak çözülür. Ancak vatan elden giderse, bunun dönüşü yoktur. Millet bölünürse, bunun tamiri mümkün değildir. Bu nedenle beka diyoruz, bu nedenle 31 Mart seçimlerinde Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne müzahir mahalli idareler yönetiminin tezahür etmesini amaçlıyor ve arzuluyoruz.

15 Temmuz FETÖ ihanetinin bir tekrarı olmaması için, PKK/PYD/YPG’nin ABD desteğiyle Türkiye’yi ateşe atmaması için, Emperyalizmin ülkemizi bölüp parçalamasının önüne geçmek için, Siyasi ve ekonomik ablukaları kırmak için, Milli bekamızı sonsuza kadar yaşatmak için 31 Mart dönümdür, milattır, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin aynı zamanda tescili, aynı zamanda teyididir. Son kez soruyorum sizlere: 31 Mart’ta CHP’ye, İP’e, HDP’ye Manisa’nın gücünü gösterecek misiniz? (Evet) 31 Mart geldiğinde zillete güçlü bir Osmanlı tokadı vuracak mısınız? (Evet) 31 Mart’ta sandığa gittiğinizde bekamızı lekelemeye, milleti birbirine düşürmeye çalışan küstahları şaşkına çevirecek misiniz? (Evet) Elbette 31 Mart’ta Cumhur İttifakı’na onay verecek misiniz? (Evet)

İşte milli şuur, işte Manisa. İşte milli uyanış, işte kahramanlık. Gayret bizden, takdir sizlerden. Sefer bizden, zafer Allah’tan. Beka İçin Milli Karar, Cumhur İçin İstikrar. Beka İçin Milli Karar, Manisa İçin İstikrar. Manisa Ehline Emanet. Sizlere güveniyorum, Manisa’ya inanıyorum. Hepinizi Cenab-ı Allah’a emanet ediyorum. Yolunuz, bahtınız ve alnınız açık olsun diyorum. Ne Mutlu Türküm Diyene. Güncelleme Tarihi: 16 Mart


 

Yorumlar (1)

  • - KÜRDİSTAN

    Bahçeli, HDP’li teröristler Kürdistan diyor; isimleri beş harften oluşan üçlü çeteden çıt çıkmıyor diyor yahu Bahçeli bu söz dünya liderinin sözü bunlarda taklit ediyor ağanın söylediği sözün üstünde söz olur mu ağa bu, giydiği gömleğe göre bir gün var diğer gün yok der tıpkı ozan Arif' in şerefsiz gömleğini giyenler gibi, Kılıçdaroğlu ortaya konuştu kim ki terör örgütlerine yardım ve yataklık ettiyse Allah onun belasını versin dedi o gömleği biri giydi senin bed duan tutmaz dedi.!

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER