Gündem
  • 22.5.2020 20:46

Bahçeli: Minareden müzik açan şerefsizleri bulun

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İzmir'deki cami hoparlörlerinden yapılan müzik yayınına ilişkin sert açıklamalarda bulundu.

İzmir'in bazı ilçelerinde bulan cami hoparlörlerinden, kimliği belirsiz kişiler tarafından "Çav Bella" şarkısının çalınması üzerine, İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatılmıştı.

Soruştuma kapsamında söz konusu görüntüleri sosyal medya hesabından paylaşan Banu Özdemir isimli şahıs da, "dini değerleri alenen aşağılamak" suçundan gözaltına alınmış, ardından "halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme" suçundan tutuklanmıştı.

Yaşanan olaya yönelik tepkiler büyürken, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den de oldukça sert bir tepki geldi.

"HER TÜRLÜ KUMPASI YIKACAĞIZ"

Bahçeli konuya ilişkin yaptığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Türkiye’mizin yükselişinden rahatsız olan, ilerleyişini hazmedemeyen provokatörlerin, organize sabotaj ve suikast timlerinin her türlü kumpasını yıka yıka bekamıza ve varlığımıza sahip çıkacağız. Bilinmelidir ki, bayrak inmeyecek, ezan dinmeyecek, vatan bölünmeyecek, Türkiye düşmeyecektir.

"SEBEP OLAN ŞEREFSİZLERİ BULUN"

Merkezi ezan okuma sistemine sızıp camilerimizin hoparlöründen korsan marş ve şarkı çalınmasını sağlayan şerefsizlerin arkası önü çok iyi araştırılıp, karanlık emeller açığa çıkarılmalıdır. Bu arada, hiç kimse İzmirli vatandaşlarımızı töhmet altında bırakmamalıdır. İzmir bizim iftiharımız, kurtuluşumuzun onurudur."

Yorumlar (3)

  • - Halktan

    Alevi düşmanı faşist. Sen kendi suçlarına, günahlarına bak. O kadar büyük suçlar işleyenleri, katliamlar yapanları, mafyayı af çıkartarak serbest bırakanlar kadar da cani ruhlu şerefsiz de değiller. Camiden müzik çalınması günah. Ama cinayet işleyenlerin, yüz kızartıcı suçları işleyenlerin yeri de cehennemin en dibi.

  • - EKONOMİST

    Minareyi çalanı değil, bu aymazlığı resmedeni tutuklamışlar ; tıpkı MİT tırları gibi Allah cezanızı verecek.!

  • - Kahramanali

    Allah bunu yapanların yani Ezanı Muhammediyeye saldıranların bin bir türlü Müstahakını versin inşaAllah

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER