Gündem
 • 15.6.2019 11:01

Bahçeli'den İstanbul seçimleri çıkışı!

Bahçeli'den S-400 çıkışı: Aksini iddia eden ya cahildir ya da işbirlikçidir

İstanbul'da muhtarlara seslenen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, S-400 alımı nedeniyle Türkiye'yi hedef olan odaklara tepki göstererek, "Bu karara karşı çıkanlar ya cahildir ya da işbirlikçidir" dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli konuşuyor.

Devlet Bahçeli'nin açıklamalarından satırbaşları:

"Şu anda dünyanın gizli gündemi İstanbul seçimidir. 39 ilçenin 25'inde Cumhur İttifakı kazandı.

Muhtarlıkların kaldırılması konusunda bir görüşümüz olmamıştır.

ABD'nin şımarıklığı, tehdit dili şirazesinden çıkmıştır. Türkiye sömürge ülkesi değildir. Türkiye icazetle kurulmuş köhne bir devlet hiç değildir. Büyük bir tarihimiz vardır, üzerine gölge düşmesine izin vermeyeceğimiz egemenlik haklarımız vardır. ABD'nin S-400 üzerinden Türkiye'yi ablukaya almaya çalışması iyi niyetli değildir. ABD'den gelen mektup tam bir akıl tutulmasıdır. ABD'nin mektupçu bakan vekili Rusya'nın savunma sistemini alırsanız ağır sonuçlarına katlanırsınız diyor. Bu dil emperyalist ve zorba bir dildir. Bu dile Ortaçağ'da bile denk gelmek neredeyse imkansızdır. Bu mektubun buruşturulup gerisin geriye gönderilmesi gerekmektedir.

Kindar kalemlerle yazılan mektuptan anlamayız. Türkiye hiç kimseye mecbur, hiç kimseye mahkum değildir. Biz tamam demeden hiç kimse başaramaz. Biz susmadan hiçbir hain odak emellerine ulaşamaz. Türkiye S-400'ü alacaktır. Bu iş bitmiş, konu kapanmıştır. Gerisini ABD düşünmelidir.

İstanbul seçimleri

Türk milleti İstanbul üzerinde oynanmak isteyen oyunların farkındadır. Bunların attıkları her adımda maskeleri düşüyor, gizli gündemleri deşifre oluyor. PKK İstanbul'a istikamet veremez. FETÖ söz söyleyemez. Mehmetçik katilleri İstanbul'da belediye yönetimini etkileyemez. İstanbul'un talihi terör yuvalarından gelen talimatlarla tayin edilemez. İnanıyorum ki İstanbullu kardeşlerimiz de bizimle aynı şuur ve kararlılıktadır.

31 Mart'tan sonra İstanbul seçimleri hakkında çok şey yazıldı, söylendi. Milliyetçi Hareket Partisi olarak seçimlerin yenilenmesi gerektiğini devamlı söyledik. İstanbul Büyükşehir Belediye seçimlerinin yenilenme sebepleri ayan beyan ortadadır. 2018 yılında yapılan bir kanuni düzenlemeyle sandık kurulu başkanları ve en az bir üyesinin kamu görevlisi olma şartına riayet edilmemesi seçimin güvenliğine gölge düşürmüştür."

Yorumlar (4)

 • - SEÇMEN

  MİLLİYETÇİLİĞİ BU DURUMA GETİRDİNİZ. AKP İLE İTTİFAKIN OLMASA HDP'NİN YARISI KADAR KADAR OY ALAMIYORSUN. KAYYUMLAR ATANMASIN TÜM GÜNEYDOĞU HDP'LİLERİNDİ. PKK'NIN UZANTISI DEDİĞİNİZ HDP'LİLER SİZDEN DAHA MERT, GÜVENİLİR VE DÜRÜSTLER. HERŞEYİ MERTÇE, DÜRÜSTÇE TBMM'NİN KÜRSÜSÜNDEN AÇIKLIYORLAR. HÜKÜMETTEN KİMSE DE YALANLAYAMIYOR. YALANLASA DA KENDİ YALANCILIKLARI SONUNDA AÇIĞA ÇIKIYOR.

 • - Gene Müslümanlar yalan söylüyor

  O yüzden zaten Binaliye oy vermeyeceğiz

 • - ÜLKÜCÜ HAREKET

  Türk ve Türkiye düşmanları silinip gideceksiniz Sahtekar ve yalancıların paralı yalakaları pisliklerinde boğulacaktır Pkk artıkları amerikan itleri Hdp yalakları Sn Devlet Bahçeli yi sizde hazmedeceksiniz

 • - CUMHUR

  Bahçeli'ye hafızası silinsin diye iğne yapmışlar; askere dur PKK ya vur FETÖ ile menzilimiz ve kıblemiz aynı diyenler İstanbul'u değil TC yi yönetiyor aklı yerinde değil ey Bahçeli uyanda balığa gidelim .

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER