Sağlık
  • 14.8.2020 20:38

Bakan Koca'dan açıklama: Artış var!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, son koronavirüs (Kovid-19) vaka sayılarını paylaştı.

"Dışarıda risk alıp, eve taşımayın" diyen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, son 24 saatteki vaka sayılarında artış olduğunu belirtti ve "1 hasta, hasta bir aile demek" ifadesinde bulundu.

Ayrıca Bakan Fahrettin Koca, ağır hasta sayısının da arttığını söyledi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medyada şu açıklamada bulundu:

"En yüksek test sayısına ulaştık. AĞIR HASTA sayımız 656’ya yükseldi. Veriler, yaşı veya hastalığı sebebiyle risk grubunda olup, COVID-19’a yakalananların sayısında artış olduğunu gösteriyor. Dışarda risk alıp, eve taşımayan. 1 hasta, hasta bir AİLE demek",

Fahrettin Koca durumu ağır olan hasta sayısını açıkladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye’de koronavirüs nedeniyle yoğun bakımda bulunan ve durumu hasta sayısını açıkladı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs nedeniyle vatandaşlara sosyal medya hesabı üzerinden kritik uyarılarda bulunuyor.

Koronavirüs nedeniyle Türkiye’de 13 Ağustos tarihinde 21 kişi yaşamını yitirmiş ve 1243 kişi ise yeni hasta olarak kayda geçmişti.

Türkiye’de yetkililer her ne kadar başarılı bir pandemi süreci geçirse de vatandaşların ihmalleri sonrasında virüs yeniden tehlike olarak etrafımızı sarmaya başladı.

Fahrettin Koca, Kurban Bayramı sonrası artan koronavirüs vakaları sonrası durumu ağır olan hasta sayısı konusunda bilgi verdi.

'Koronavirüs ile mücadele etmek zor'

Koca, virüse yakalanmanın kolay olduğunu ve asıl zor olanın hasta olduktan sonra onunla mücadele etmek olduğunu belirterek, ‘647 ağır hastamız bulunmaktadır’ dedi.

İLGİLİ HABERLER