Gündem
  • 20.8.2019 22:57

Bakan Soylu'dan bomba açıklamalar

 İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, katıldığı bir TV programında soruları yanıtlıyor. Soylu, "Biz bu gece Türkiye'nin önemli bir merkezine giden bombayı Şanlıurfa'da yakaladık." dedi

Bakan Soylu: "14 gün önce Suriye'nin bir tarafında bizim kırsalda bitirdiğimiz MLKP ile Amerikalılar görüştü. Ne görüştüklerini de biliyoruz."

Soylu, Van, Diyarbakır Mardin'e kayyım atanmasına ilişkin kararın siyasi değil, hukuk çerçevesi içinde alınan idari bir karar olduğunu kaydetti.
 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu "14 gün önce Suriye'nin bir tarafında bizim kırsalda bitirdiğimiz MLKP ile Amerikalılar görüştü. Ne görüştüklerini de biliyoruz." açıklamasında bulundu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, özel bir televizyon kanalında düzenlenen bir programa katılarak, gündeme ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Bakan Soylu, Türkiye'nin önemli kentine giden bombayı yakalandıklarını söyleyerek, “Biz bu gece Türkiye’nin önemli bir merkezine giden bombayı Şanlıurfa’da yakaladık, bundan bir hafta önce, onun dört katı büyüklüğünde bomba yakaladık. DEAŞ talimatı gruplarınızı küçülteceksiniz diyor. PKK talimat aynı, grupları küçülteceksiniz, vur kaç yapacaksınız, ekonomik turistik şehirlerin merkezinde eylem yapacaksınız. Biz bunlara imkan sağlarsak, iltisaklı irtibatlılarına imkan sağlarsak Türkiye’nin geçmiş dönemde yaşandığını tekrar yaşarız” dedi.

 

Yorumlar (2)

  • - SEÇMEN

    ÖNEMLİ BİR MERKEZE GİDEN BOMBAYI ELE GEÇİRMİŞLERMİŞ? DUYDA İNANMA. DOĞU, GÜNEYDOĞU SINIRLARIMIZ KEVGİRE DÖNMÜŞ. BOMBAYLA GİRMEK İSTEYEN KİMSE TÜRK ASKERİNE DE POLİSİNE DE YAKALANMAZ. TERÖRİSTLERİN HEPSİ PROFESYONEL OLMUŞ. YABANCI İSTİHBARATÇILAR BİLGİ VERDİYSE ANCAK YAKALARSINIZ.

  • - Cumhur

    Soylu HDP teröre destek vererek halkın helal oylarını haram kılmıştır diyor, sormak lazım Ey Soylu ve avanesi partiniz terör örgütünün isteği ile TC yi ve Andımızı kaldırmıştı bunu nerenize koyuyorsunuz referandum tarihi yoksa terör örgütü ile bağınızı koparan milat mı idi.

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER