Spor
  • 21.5.2019 06:32

Bakanlıktan Abdurrahim Albayrak'a jet yalanlama

Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı Abdurrahim Albayrak'ın ''Sayın Berat Albayrak ile görüştüm.İnşallah ay başında banka düzenlemeleriyle Türk futbolu rahat bir nefes alacak.'' şeklindeki açıklamasına Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan cevap geldi.

Hazine ve Maliye Bakanlığı Basın Müşavirliğince, Bakan Berat Albayrak ve Bakanlığın kulüplerin finansal süreçleriyle ilgili bir tasarrufunun bulunmadığı bildirildi.

Futbol kulüpleri için düzenleme iddiası

Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı Abdurrahim Albayrak'ın futbol kulüplerinin finansal durumuna ilişkin, "Sayın Berat Albayrak ile görüştüm ve Türk futboluna önemli katkılar yapılacağını söyledi. İnşallah ay başında banka düzenlemeleriyle Türk futbolu rahat bir nefes alacak." şeklindeki sözlerinin ardından Hazine ve Maliye Bakanlığı Basın Müşavirliğinden açıklama yapıldı.

Bu tür sözler doğru değil

Bakanlık Basın Müşaviri Mehmet Ali Berber, Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada,

"Sayın Bakanımız Berat Albayrak'a atfen dile getirilen bu tür sözler doğru değildir. Bakanımızın ve Bakanlığımızın kulüplerin finansal süreçleri ile ilgili bir tasarrufu ya da yönlendirmesi yoktur. Bu süreçler kulüpler ile ilgili bankalar arasında yürütülmektedir." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (1)

  • - ihsan

    asgari ücret 2020 tl. spaorculara milyon dolarlar akıtılıyor ne oluyor maliye hükümet bu ne rezalet

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER