Gündem
  • 13.2.2020 20:49

Bakkaların borç defterini satın alan iyiliksever sonunda ortaya çıktı

Robin Hood lakaplı iş adamının kimliği belli oldu....Türkiye'nin dört bir yanındaki yoksullara para dolu zarflar bırakan, bakkallardaki borçları ödeyen 'Robin Hood' lakaplı hayırsever iş adamı kimliğini açıkladı. Tekstil sektörüyle uğraşan Erdoğan Uludağ, "Kimliğimi Haluk Levent'in isteğiyle açıklıyorum" dedi.

Erdoğan Uludağ ile ilgili görsel sonucu

Türkiye geçtiğimiz yıldan bu yana dikkat çeken gizemli bir hayırseveri konuşuyor.

İstanbul'da Hasköy, Şahintepesi ve Tuzla Mimar Sinan mahallelerindeki gecekondularda oturan dar gelirli ailelere içerisinde bin TL bulunan zarfları dağıtan yardımsever için Robin Hood benzetmesi yapıldı.

KİMLİĞİNİ GİZLİYORDU

Kimliğini gizleyen ve çoğu zaman çalışanları aracılığıyla yardım dağıtan gizemli kişinin kim olduğu merak uyandırırken, yapılan yardımlar ise hız kesmeden devam etti.

Erdoğan Uludağ ile ilgili görsel sonucu

Öyle ki, İstanbul ve çevresinde çok sayıda bölgede ortaya çıkan gizemli kişi, birçok mahallelinin bakkal borcunu üst üste kapatınca gündemden hiç düşmedi.

İstanbul dışında Kocaeli, Elazığ, Diyarbakır ve Trabzon'da da ortaya çıkan gizemli hayırseverin kim olduğu tartışmaları sürerken, bu kişinin kimliği ortaya çıktı.

"İSMİMİ HALUK LEVENT'İN İSTEĞİYLE AÇIKLIYORUM"

Yapılan yardımların örnek alınması için ismini açıkladığını söyleyen ve İstanbul'da tekstil sektöründe faaliyet gösteren iş insanı Erdoğan Uludağ, aynı zamanda Haluk Levent'in kurucusu olduğu Ahbap Derneği ile de birlikte çalıştığını kaydetti.

Borç defterlerindeki hesaplarını kapattığı bakkallarla, borçlarını ödediği ailelerin kendisini gerçek ismiyle tanımadığını söyleyen Uludağ, Sanatçı Haluk Levent ve Ahbap Platformu ile tanıştıktan sonra ismini açıklamaya karar verdiğini söyledi.

"BAŞKA ROBİN HOOD'LAR DA VAR"

DW Türkçe'ye konuşan Uludağ, "Yaptığım yardımlar iki yıl öncesine kadar bende saklıydı. Ancak Haluk Levent ile tanıştıktan sonra kendisi bana 'Bir dakika bu böyle olmaz. Sen bunu saklarsan insanlar seni örnek alamaz. Gençler seni rol modeli alamazlar'' dedi.

Şu ana kadar ne kadar yardımda bulunduğunu bilmediğini de söyleyen Uludağ, başka Robin Hood'ların da olduğunu kaydetti.

Yorumlar (3)

  • - Havva Gülmez

    Sevgili hayır sever ben 4 kız çocuğu annesiyim 13 yıldır çocuklarımla tek yaşıyorum gırtlağa kadar borç içindeyim ve haftaya cumartesi günü kızımın düğünü var ama benim evimde ekmeğim bile yok Çok zor durumdayim lütfen bu yazımı ciddiye alıp en hızlı şekilde bana da yardımcı olabilirmisiniz kocaeli IZMİT de yaşıyorum

  • -

    keşke hiç reklamlara girmeseydin.

  • - EKONOMİST

    Fakirden alıp zengine dağıtan bir anti Robin Erdoğan'ımız vardı; buda zenginden alıp fakirlere dağıtan Robin Erdoğan'ımız hemde yaptığı hayrı karşılığında devletten vergi kaçırıp tuzu kurulara kıyak çekmiyor.!

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER