Spor
  • 25.9.2021 14:52

Balotelli : Türkiye benim ikinci vatanım

Balotelli açıkladı: "Sergen Yalçın'ın videosunu takım arkadaşım izletti"

Adana Demirsporlu futbolcu Mario Balotelli, Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın'a yaptığı hareketin nedenini anlattı. Yıldız oyuncu, Sergen Yalçın'ın kendisi hakkında 'Beyni yok' ifadesini kullandığı videoyu bir futbolcu arkadaşının maçtan önce izlettiğini açıkladı.

Beşiktaş'ın evinde ağırladığı Adana Demirspor'la 3-3 berabere kaldığı maçta konuk ekibin yıldız futbolcusu Mario Balotelli, attığı golün ardından teknik direktör Sergen Yalçın'a doğru koşarak iki eliyle kafasını işaret etmişti. Gana asıllı İtalyan futbolcu, yaptığı bu hareketin nedenini anlattı.

Balotelli, Sergen Yalçın'ın yorumculuk yaptığı dönemde kendisi için kullandığı "Beyni yok" ifadesine cevap verdiğini söyledi.

TV100'e konuşan yıldız futbolcu, şu ifadeleri kullandı;

"Gelmeden önce Türkiye ile ilgili bütün bilgileri aldım"

"Türkiye'ye gelmeden önce benimle ilgili olan ne varsa izledim. Bu benim prensibimdir. Profesyonellik budur. Profesyonel sporculukta bu zaten vardır. Türkiye ile ilgili bütün bilgileri aldım."

"Beşiktaş taraftarıyla hiçbir sıkıntım yok"

"Ben, Türkiye Cumhuriyeti'nin vatandaşlarıyla, halkıyla, bana gösterdikleri ilgiyle hep mutlu oldum. benim Beşiktaş taraftarıyla hiçbir sıkıntım yok. Beşiktaş taraftarının, zamanında bana yapmış olduğu destekten de haberim var. Bana her zaman kucak açtılar. Beşiktaşlı taraftarlarla, Beşiktaşlı futbolcularla hiçbir sıkıntım yok. Beşiktaş'ta oynayan birçok futbolcu benim zaten arkadaşım. Bunu o akşam da herkes gördü. Ben birçok futbolcuyla orada sarıldım, kucaklaştım."

"Maça çıkmadan önce soyunma odasında arkadaşım izletti"

"Ben maça çıkmadan önce soyunma odasındayken, ismini vermek istemediğim bir futbolcu arkadaşım bana videoyu izletti. Sergen Yalçın'ın bana "Beyni yok" dediğini orada gördüm. Çok üzüldüm. Bu bana ayrı bir motivasyon kazandırdı."

"Beyinsiz miyim, değil miyim; kendisine gösterdim"

"Zaten soyunma odasında hocama da söyledim, 'Lütfen beni oynat. Oynamak istiyorum, verilecek bir cevabım var. Akıllı mıyım, değil miyim, beyinsiz miyim, değil miyim, kendisine de göstereceğim' dedim. Benim sorunum Beşiktaşlı futbolcular ya da kenarda oturan futbolcular ya da tribündeki değerli taraftarlar değil, olamaz, hiçbir zaman da olmaz. Onların bana nasıl baktığını biliyorum."

"Türkiye ikinci vatanım"

"Şu bilinsin ki benim parayla pulla hiçbir zaman ısım olmaz. Ben bu sporu, futbolu çok seviyorum. Beni tanıyan herkes bilir. Bana sahip çıkan Adana Demirspor taraftarlarını çok seviyorum. Adana halkını çok seviyorum. Sayın Başkan Murat Sancak, Sayın Metin Korkmaz, hocamız ve taraftar bana her zaman destek oldular. Burası çok güzel bir şehir. Türkiye'de mutluyum, Türkiye benim ikinci vatanım. Burada bana gösterilen ilgi ve alakaya minnettarım."

İLGİLİ HABERLER