Gündem
  • 30.10.2012 21:30

Barikat bilmecesi!..

Ankara'da polislere barikatları kaldırma emrinin Cumhurbaşkanı Gül tarafından verildiği söylenirken bu iddiaya Başbakan Erdoğan'dan sitem dolu sert bir cevap geldi.Erdoğan, "devlette çift başlı yönetim olmaz.Ben Sayın Cumhurbaşkanımızın böyle bir emir verdiğine inanmıyorum" dedi.
Konuyla ilgili gazetecilerin sorularıyla karşılaşan Cumhurbaşkanı Gül topu basından sorumlu başdanışmanı Ahmet Sever'e attı.Ahmet Sever'de barikat konusunda Ankara Valisi ile görüştüklerini kabul etti.
İktidar cephesinde bu tartışma yaşanırken CHP kanadı polis barikatını kendilerinin yıktığını iddia etti.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Almanya ziyareti öncesinde Ankara Esenboğa Havalimanı'nda açıklamalarda bulundu. Erdoğan, barikatların Köşk tarafından mı kaldırıldığı sorusuna 'Böyle bir talimat verdiğini sanmıyorum. Bu ülkeyi çift başlı sistemle yönetmiyoruz' dedi. İşte Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları:

BARİKAT TALİMATI TARTIŞMASI

Soruşturma konusunda söyleyecek hiçbir sözüm yok. Bu ülke yol geçen hanı değil. Herkes bu kurallar içerisinde hele hele sorumluluk mevkisinde bulunan ana muhalefet partisi daha sorumlu olması lazım. Belli istihbaratlar alındığı halde ve kendilerinin bir müracaatı olmadığı halde bazı örgütlerin arkasına takılarak onlara güç devşirmeleri ve bu kutlamaları beraber yapmak varken bunun karşısına çıkması anlaşılır değil.

Çok çirkin ama kabadayılık yapar gibi barikatları aşmaya çalışması şık şeyler değil. Ana muhalefet partisi genel başkanının bunlara tevessül etmesini çok üzücü buluyoruz.

Geçen yıl evvelsi yıl orada beraberdik de şimdi ne oluyor. Sormazlar mı? Nereden çıktı bunu medyanın da sorması lazım. “Orada millet var, biz çekinmiyoruz onlar çekiniyorlar” böyle bir yakıştırma olur mu?

Benim o barikatların kaldırılmasıyla ilgili bir talimatımın olmadığı doğrudur. Sayın Cumhurbaşkanı sayın valime böyle bir talimat verdi mi bilmiyorum. Ben sayın cumhurbaşkanının böyle bir talimat verdiğini de sanmıyorum. Çünkü bu ülkeyi bugüne kadar çift başlı bir sistemle yönetmiyoruz.

 

İLGİLİ HABERLER