Gündem
  • 22.10.2019 14:03

Barış Pınarı Harekatı'nı eleştiren CHP il başkanı görevden alındı

CHP'nin Barış Pınarı Harekatı'na ilişkin tutumuna sert eleştiriler getiren Mardin İl başkanı Ahmet Duyan, görevden alındı.

CHP'nin MYK toplantısında partisinin Barış Pınarı Harekatı ile ilgili tutumunu eleştiren Mardin İl başkanı Ahmet Duyan, görevden alındı.

CHP'de Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu Başkanlığı'nda toplanan MYK toplantısında dikkat çeken bir karar alındı. Mardin İl Başkanı Ahmet Duyan, Partisinin Barış Pınarı Harekatı ile ilgili tutumunu eleştirdiği gerekçesiyle, istifa dilekçesi Genel Merkez'e ulaşmadan görevden alındı.

İstifa dilekçesi Genel Merkeze ulaşmadan görevden alındı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başkanlığında toplanan MYK toplantısında dikkat çeken bir karar alındı. MYK toplantısında CHP Mardin İl Başkanı Av. Ahmet Duyan'ın Barış Pınarı Harekatında partisinin tutumunu eleştirmesi masaya yatırıldı. "Sivillerin güvenliği alınmadan yapılan bir tezkereye "Evet" demenin doğru bir yanı olmadığını düşünüyorum, Ölümlere ve birçok şeye sessiz kalınan bir siyasi anlayışın parçası olamayacağımdan dolayı, Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığı görevinden istifa ettiğimi kamuoyuna saygılarımla bildiririm" diyen Mardin İl Başkanı Ahmet Duyan, istifası Genel Merkez'e ulaşmadan görevden alındı.

Duyan'ın açıklamaları tepkilere neden oldu

Yaptığı açıklama, Ahmet Duyan'ın CHP'nin tezkere konusundaki tavrını eleştirmesi MYK'nın tepkisine neden olduğu öğrenildi.

İLGİLİ HABERLER