Gündem
  • 4.5.2013 14:37

Başbakan Yardımcısı iş adamına neden sitem etti ?

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Bozok Üniversitesi’ne söz verdiği halde 3 yıldır tıp fakültesi ve hastanesini yapmayan iş adamına sitem etti.
Orta Anadolu (ORAN) Kalkınma Ajansı tarafından düzenlenen Yozgat Çalıştay’ına katılan Bozdağ, ilde sağlık yönünde önemli değişikliklerin olduğunu belirtti. Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, “Şu anda Yenifakılı, Boğazlıyan, Sarıkaya, Akdağmadeni ve Kadışehri ilçelerimizde devlet hastanesi inşaatları devam ediyor. Yozgat Devlet Hastanesinin ihalesi yapıldı müteahhit firma geldi çalışmalara başladı. Sorgunu önümüzdeki günlerde TOKİ ihaleye çıkacak. Yozgat’ta sağlık alanında atılmamış adım yok. Tıp fakültesi hastanesi faaliyete geçti. Şimdi tıp fakültesi hastanemizle tıp fakültesi binası Kalkınma Bakanımızın onayından çıktı ihalesini TOKİ yapıyor. Fakülte ve hastane binamıza verdiği destekten dolayı bakanımıza teşekkür ediyordum” ifadelerini kullandı.
Bozok Üniversitesi Tıp Fakültesi ve hastane binasını biz daha önce bitirebilirdik diyen Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, “Ama bir iş adamımız ahkam kesti, söz verdi, tam üç sene cumhurbaşkanımıza ’ben yapacağım’ dedi, Meclis başkanımıza ’ben yapacağım’ dedi, Yozgat kamuoyuna ’ben yapacağım’ dedi. Bütün dünya duydu ama biz üç sene bekledik onun yüzünden yapamadık. Yapacak gücü var ama yapmadı. Bu bizim üç sene mal oldu. Eğer söz vermemiş olsaydı Yozgat’ın tıp fakültesi binası da tıp fakültesi hastanesi de çoktan bitmiş olacaktı. Ama şimdi bu sene temeli atılmış olacak önümüzdeki zaman içerisinde inşallah Yozgatlının hizmetlerinde olacaktır” diye konuştu.
(İHA)

 

İLGİLİ HABERLER