Gündem
  • 15.10.2008 12:31

BAŞBAKAN'DAN ÜNİVERSİTELİLERE ÖĞÜT

Başbakan Erdoğan Fatih Üniversitesi'nin yeni eğitim-öğretim yılı açılışında konuştu.

Erdoğan'ın açıklaları şöyle:

İstanbul'da okuduğunuz için çok şanmslısınız. Türkiye'nin tüm dinamiklerine güveniyoruz. Ümitsizliğe asla prim vermedik. Türkiye'ye yakışan gençlik için gece gündüz çalışıyoruz. Türkiye demokratik kalkınma mücadelerini halkıyla bütünleşerek daha ileriye götürmek için çalışıyor. Türkiye2nin gelecek hedefini hayata geçirmek için herekese büyük sorumululuk düşüyor.

Hepimiz özgürlük ve demokrasinin yanında olmalı. Türkiye karanlığı yenmiş kör kuyuları ayaklarının altına almıştır. Kimse bu ülkenin yüreklerinde yeşeren taze umutları söndüremez. Yeterki üzerimize düşen görevleri yerine getirelim.

Dün Türkiye'nin bütün şehirlerinde üniversite olması hayal edilemzdi. Dün tüm şehirlere otoyolların uzanması hayal edilemezdi. Dün yurdun büyük bölümünde doğalgaz hayal edilemezdi. Dün iki kıtayı buluşturan bir MARMARAY hayal edilemezdi.

Sizler de milletin bütününü kucaklayarak bu ülkeye hizmet edin. Bu ülkenin en büyük meselesi birlik ve beraberliktir.

Merhum Mehmet Akif, kendisine gönderilen bir öğrenciye şöyle ögüt vermişti.

İhtiyar amcanı dinler misin, oğlum, Nevruz?

Ne büyük söyle, ne çok söyle; yiğit işde gerek.

Lafı bol, karnı geniş soyları taklid etme;

Sözü sağlam, özü sağlam, adam ol, ırkına çek.

Bu gençlik zulmü alkışlamaz zalimi asla sevmez, yanlışın karşısında dim dik durur. O gençlik gençliğin faturasını ödüyor ama artık bütün dogma ve önyargılardan kurtulan bir gençlik var.

başkalarını ötekileştirerek bir yere varamayız. Herkesi kucaklamalızyız.

İLGİLİ HABERLER