Medya
 • 5.7.2019 09:10

Başörtülülere 'fahişe' diyen Işıl Özgentürk'e hapis yolu göründü

Başörtülülere 'fahişe' benzetmesi yapan Cumhuriyet yazarı Işıl Özgentürk'e 1 yıl 6 ay hapis.. Özgentürk ‘Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama’ suçundan 1 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.

İstanbul 2’nci Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, Işıl Özgentürk katılmadı. Duruşmada söz alan şikayetçi Avukat Mustafa Doğan İnal, bir önceki duruşmaya katılan arkadaşlarının, sanığın dava konusu yazısıyla ilgili 'paçavra' kelimesini kullandıklarını belirterek "Ben bu tabirin çok saygılı bir tabir olduğunu düşünüyorum. Çünkü bu yazı iğrenç bir paçavradır. Kendini aydın ve medeni bir insan olarak gören sanığın İslam'ın bütün ritüel ve değerlerine karşı, faşist, kindar ve iğrenç iftiralarının mahkemeniz nezdinde teşhiden cezalandırılmasını talep ediyoruz. Çünkü bu onlar için sıradanlaşmış bir ifade haline gelmiştir. Hukukun bunu korumaması, sanığın gerekli cezayı alması gerektiğini düşünüyorum" dedi.

Sanık Özgentürk'ün avukatı Fikret İlkiz ise eski savunmasını tekrar ederek mahkemeye Beyoğlu 2'nci Asliye Ceza Mahkemesi tarafından verilen bir kararı emsal olarak sundu.

1 YIL 6 AY HAPİS CEZASINA ÇARPTIRILDI
Mahkeme, sanık Işıl Özgentürk'ün, "Halkı kin veya düşmanlığa tahrik veya aşağılama" suçundan, suçun işleniş şekli, suç konusunun önem ve değeri, meydana gelen neticenin ağırlığı, sanığın kastı ve kastın yoğunluğunu dikkate alarak önce 1 yıl hapis cezası verdi. Suçun basın ve yayın yoluyla işlenmiş olması gerekçesiyle mahkeme, bu cezayı 1 yıl 6 ay hapis cezasına çıkardı. Mahkeme, sanık hakkında daha önceden verilmiş bir hükmün açıklanmasının geri bırakılması kararı olduğundan yeniden suç işlemekten çekineceğine dair mahkemede kanaat oluşmadığı için erteleme veya hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına yönelik bir karar almadı.

Yorumlar (6)

 • - ÜLKÜCÜ GENÇLİK

  Defol git hristiyanların olduğu bir ülkeye Meselâ Yunanistan git

 • - CUMHUR

  Bir kötü kadın Başı açık kendini kamufle etmeden orospuluk yapıyorsa buna Dinsiz orosbumu diyeceğiz Orosbular pezevenkler dinli dinsiz diye mi ayrılıyor ne geri hastalıklı yaratıklarsınız Ne uyduracagınızı bilmiyorsununuz Çekin elinizi kadınların başından öküz kafalı yaratıklar Sinsi hainler dinsiz orosbular Dinsiz pezevenkler çekin elinizi dilinizi puştlar müslümanlardan Siktirolup gidin hristiyanların olduğu yerlere

 • - CUMHUR

  Bir kötü kadın başörtüsü takarak kendini kamufle edip orospuluk ediyorsa buna dindar orospu mu diyeceğiz; düne kadar kadınlar mahalle baskısında başörtüsü takmadan sokağa çıkamıyordu Allah başımıza taş yağdıracak .!

 • - CUMHUR

  Osmanlı Sultanı Vahidettin han olmasaydı Adınız Kristina Hans olacaktı diyecektim ama siz zaten bizans kalıntısı olduğunuzu ifşa ediyorsunuz

 • - CUMHUR

  Orospular Müslümanlara saldırırken yakalandı Cezaları kesilmiş Asıl ceza ölünce başlayacak

 • - CUMHUR

  Fahişe kendisi Başkasına çamur atıyor Kara chp kellesi

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER