Medya
  • 28.2.2013 21:53

Batan TV kanalı çözümü maydanoz satmakta buldu

     Tunus'ta, iflasın eşiğine gelen özel El-Hivar televizyon kanalı, çözümü maydanoz satmakta buldu.
Kanaldan yapılan yazılı açıklamada, ''Borçlarımız nedeniyle, bugünü 'ulusal maydanoz dağıtma günü' olarak ilan ediyoruz'' ifadesi kullanıldı.
     Hivar TV'nin borçlarını kapatmak için maydanoz satma kararı almasının ardından, siyasilerin de aralarında bulunduğu çok sayıda kişi, önünde toplandıkları kanala destek verdi.
     Bir demet maydanozun fiyatının 13 dolar olarak belirlendiği ve daha fazla miktarda yapılan ödemelerin bağış olarak kabul edileceği duyurulan ''Ulusal maydanoz dağıtma günü''nde, bine yakın maydanoz satıldı.
     Nahda Partisi'nin destekçileri, sosyal paylaşım sitelerinden, faaliyetini sürdürebilmesi için kanala bağışta bulunulması yönünde yapılan taleplere, kanal müdürü Tahir bin Hüseyin'in maydanoz satmasını isteyerek esprili bir yanıt vermişti.
     Hivar TV Müdürü Hüseyin, daha önce Eğitim Bakanı Abdullatif Abid'in, ''Bin Ali dönemindeki çalışma yasağı nedeniyle maydanoz satmak zorunda kaldığı'' yönündeki açıklamalarıyla alay ettiği için tepki toplamıştı.
     Fransa'da 2003 yılında kurulan Hivar Tv, Bin Ali yönetimine muhalifliğiyle biliniyordu. Devrim sonrası Tunus'a taşınan kanal, Nahda Hareketi liderliğindeki hükümete muhalif yayınlarıyla tanınıyor.
    
     Muhabir: Rıza Temtem / Hacer Başer / Mustafa Yıldız
     Yayıncı: Murat Taydaş

İLGİLİ HABERLER