Gündem
  • 8.4.2017 21:37

Baykal isyan etti

CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, "Borç içinde yaşıyoruz. Gençler iş bulamıyor, çocuklarımız evlenecek, iş yok. 'Bu mühim değil biz anayasa istiyoruz' mu diyorlar, nereden çıktı bu? Türkiye'nin derdi miydi anayasa?" dedi.

Baykal, partisince İstasyon Caddesi'nde düzenlenen mitingde, 16 Nisan'ın Türkiye'nin kaderi için önemli olduğunu anlattı.

BU KADAR YETKİ HARAM!

Bu kadar yetki kimseye verilmez. Bu kadar yetki haram, haram. Millete şirk koşmaya çalışan bir anayasa bu. Gizli gizli millete şirk koşuyor. Hani seçimlerde bazen denir ya 'keşke oy vermeseydim elim kolum kırılsaydı' diyenler bu öyle bir karar ki sadece kalan ömürleri için değil çocuklarının hatta torunlarının ömrü için de bir karar alıyor. Evladiyelik, asırlık bir karar"

Türkiye'nin birçok derdi varken, gençler işsizken anayasa değişikliğinin gündeme gelmesini eleştiren Baykal, “Bu anayasa işi nereden çıktı Allah aşkına? Vatandaşın bir anayasa sorunu mu var? Mazot almış başını gitmiş, bütün tarımsal ürünlerin fiyatları yükselmiş... Borç içinde yaşıyoruz, gençler iş bulamıyor, oğlanlarımız, kızlarımız, çocuklarımız diplomalarını alıyor, ellerinde diploma, iş yok. Çocuklarımız evlenecek iş yok. 'Bu mühim değil biz anayasa istiyoruz' mu diyorlar, nereden çıktı bu? Türkiye'nin derdi miydi anayasa?” diye konuştu.

Mitinglerde "siyaset, particilik" yapmadıklarını, tek dertlerinin memleket, millet, vatan ve Türkiye olduğunu vurgulayan Deniz Baykal, şunları kaydetti: “Şimdi işimiz başka, şimdi derdimiz parti değil, particilik değil. Şimdi derdimiz memleket, şimdi derdimiz millet, şimdi derdimiz vatan, şimdi derdimiz Türkiye. Buraya Türkiye'yi konuşmaya geldik, bu düzen böyle olacak. Geleceksin milletten oy alacaksın, başımla beraber. Ben sana kızsam da millet verdi mi bitti, akan sular durur. Bak ne oldu? Darbe teşebbüsü oldu. Bütün arkadaşlar, başta grup başkanvekilleri herkes Meclise geçti, Kabe'yi korur gibi Meclisi korudu, o kutsal çatıyı korudular, yukarıdan bombalar atılırken, bir takım hainler Meclisi vururken, bombalarken, bizim arkadaşlarımız Meclisi savunuyordu. Meclisi açık tutacağız, Meclisi işleteceğiz. Türkiye bütün kazanımlarını Meclisle elde etti.”

İLGİLİ HABERLER