Gündem
  • 24.1.2020 10:12

Bedelli askerlik yerleri e-Devlet sitesinden açıklandı!

Askere gidecekler dikkat! 2020 yılı bedelli askerlik yerleri açıklandı

2020 yılı bedelli askerlik yerleri açıklandı. Milli Savunma Bakanlığı Askeralma Genel Müdürlüğü (ASAL) tarafından yapılan açıklamaya göre, seçim ve sınıflandırma sonuçları Milli Savunma Bakanlığınca bugün e-Devlet üzerinden yükümlülere duyuruldu. Sınıflandırılan yükümlüler tekrar sınıflandırma işlemine tabi tutulmayacak.

Askere gidecek adayların merakla bekledikleri büyük gün geldi, askerlik yerleri bugün belli oluyor. 2000/1 Şubat celbinde silahaltına alınacak olan yükümlülerin askerlik hizmetini yerine getirecekleri kışla ve birlikler bugün açıklanacak. E-Devlet askerlik yerleri sorgulama sayfasından öğrenilebileceği belirtilmişti. Peki, askerlik yerleri saat kaçta açıklanacak?

Askerlik yerleri açıklandı mı?

Askerlik yerleri henüz açıklanmadı, MSB tarafından çaıklanacak olan askerlik yerleri e-Devlet üzerinden sorgulanacak. Askerlik yerleri açıklandığı andan itibaren aşağıdaki linkten sorgulanabilir.

ASkerlik süresi değişti

Askerliği tek tip olarak değişmesinin ardından uzun ve kısa dönem ayrımı kalmadı. Silah altına alınan tüm er ve erbaşlar 6 ay sürecek olan askerlik hizmetinin ardından terhis olabilecek. Terhis olmak istemeyen askerler ise ihtiyaca göre altı ay boyunca ücretli olarak askerlik hizmetini tamamlacak.

Askere gideceklerin yol ücretleri nereye yatacak?

2020 Şubat celp döneminde askere gidecek yükümlülerin yol ve iaşe ücretleri adlarına açılmış PTT hesaplarına yatacak.

Sevk tarihleri belli mi?

Yedek subay adayları ile yedek astsubay adayları 30 Ocak 2020 tarihinde, er/erbaş statüsüne ayrılanlardan Ocak celp ve sevk dönemine tabi olanlar 30 Ocak 2020 tarihinde, Şubat celp ve sevk dönemine tabi olanlar 26 Şubat 2020 tarihinde, Mart celp ve sevk dönemine tabi olanlar ise 19 Mart 2020 tarihinde tertip edildikleri birliklere sevk edilecekler.

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER