Spor
  • 30.6.2015 10:17

Bekir İrtegün : F.Bahçe'den ayrılmam iyi oldu

Fenerbahçe'den ayrılan Bekir İrtegün önemli açıklamalar yaptı. Tecrübeli savunmacı, İspanya'dan bir takımla görüştüğünü itiraf etti.

Fenerbahçe ile yollarını ayıran Bekir İrtegün TRT Spor'da yayınlanan Futbol Günlüğü programına konuştu.

İşte Bekir'in açıklamaları:

"Fenerbahçe'de çok güzel şeyler yaşayıp çok güzel şekilde ayrıldım. Fenerbahçe bir değişim kararı aldı. Doğru bir karar çünkü yıpranmış bir oyuncu kadrosu vardı."

"RÖPORTAJIM ÇARPITILDI..."
"Verdiğim röportajdan böyle bir anlam çıkmayacakken o habere ilgi çekmek amacıyla altyazıda öyle yazılmıştı. Aksine hiçbir futbolcunun işi değildir bunlar. Ben bu konulara daha farklı gözle bakabiliyorum. Futbolcular böyle olmalı. Anlık ve günlük gözle bakmamalı. Büyük camiada forma giyiyorsanız anlık bakamazsınız. Benim haddim değil ki Ersun Hoca gitti dertler bitti demek. Bu konuda çok konuşuldu. Ben de geç kaldım konuşmakta. Ersun Hoca ve yardımcılarıyla hala görüşüyoruz. Bunu söyleyen bir insan hala görüşebilir mi? Saha içi ve saha dşı istenilen seviyede değil. Dünya standartlarında değiliz. Böyle başlıklar atabilmek bu kadar kolay olmamalı."

"KIRILMA MAÇLARIMIZ OLDU..."
"Geçen sezonda Gençlerbirliği, içerideki Akhisar ve Erciyes maçları kırılma maçları oldu. Şampiyonluğpa giden takım bu hataları yapmamalıydı. Biz de istenilen sonucu alamadık ne yazık ki. Artık yeni bir yapılanma var."

"RİZE'DEKİ OLAY SONRASI YALNIZ KALDIK"
"Rize'deki saldırı sadece Fenerbahçe'nin sorunu olmamalıydı ama ne yazık ki öyle kaldı. Failler hala bulunamadı. O lay haricinde yaşanan başka şeyler de var ama özellikle bu olay bizde şok etkisi yarattı. Biz biliyorduk ki ülkenin bir çok yerinde bize iyi bakılmıyor ama bu kadar olacağını da düşünmüyorduk. Özellikle yabancı oyuncular çok etkilendi. Biz de etkilendik ama ülkeye daha alışık olduğumuz için kısa sürdü. Bu konuda söylenmesi gereken şey Fenerbahçe bu yüzden mi şampiyonluğu kaybetti değil Fenerbahçe'ye bunu kimler hangi nedenle yaptı? olmalı. Fenerbahçe'ye haksızlık yapıldığını düşünüyorum ben. Evet takımdaki bazı durumlardan ötürü sevilmemiş olabilir. Ama koca camiaya bu kadar kötü bakmak doğru değil."

"İSPANYA'DAN VE TÜRKİYE'DEN TEKLİFLER VAR"
"Ben geçen hafta menajerimle birlikte yurtdışında bir görüşmemiz oldu. Türkiye'den 3-4 teklif aldım. Bu Cuma'ya kadar bu konu çözülür. Bir karar vereceğiz. İspanya'da teklif aldım. Tercihimde bir çok etken var. Zor bir konu bu karar vermek. İlk etapta tamamen yurtdışını düşünüyordum ama sonrasında kararsız kaldım. Cuma'ya kadar çözeceğiz bu durumu."

"BEN DE AYRILMAYI DÜŞÜNÜYORDUM..."
"Mektuplardan önce Mahmut Uslu beni aradı ve güzel bir konuşma yaptık. Helalleştik. Gayet güzel ayrıldım. Fenerbahçe'de 6 güzel sene yaşadım. Zamanı geldiğinde ayrılacaktım. Bazen arkadaşlarımla da konuşuyordum. Ayrılmayı düşündüğümü söylüyordum. Akabinde kulübüm de uzatmayı düşünmedi. Karşılıklı bir ayrılık oldu. Çok mutlu bir şekilde ayrılıyorum. Arkadaşlarıma ve herkese teşekkür ederim. Ben tüm arkadaşlarıma ve yöneticilere başarılar diliyorum."

İLGİLİ HABERLER