Spor
  • 29.7.2008 10:43

"BEN OLSAM AĞZINI BURNUNU KIRARDIM"

Ertuğrul Sağlam’ın İbrahim Üzülmez’e söylediği iddia edilen sözler, daha doğrusu tavsiyeler (!) inanılır gibi değil: "Senin yerinde olsam ağzını burnunu kırardım"

İşte Akşam Gazetesi'nden Meriç Müldür'ün büyük yankı uyandıracak haberi:

Beşiktaş’ta iki kaptan arasında çıkan terlik kavgası elbette bir kulüpte hiç yaşanmaması gereken bir olay. Bugüne kadar bu konu hakkında yazılmadık bir şey belki de kalmadı.

Ama takımın hocası ile birinci kaptanı arasında geçen ve basına yansımayan öylesine ilginç bir diyalog var ki, bu vahim olayın aslında bağıra bağıra geldiğini gözler önüne seriyor.

Ertuğrul Sağlam’ın İbrahim Üzülmez’e söylediği iddia edilen sözler, daha doğrusu tavsiyeler (!) inanılır gibi değil...

Söz konusu olay, geçen sezon ortasında kampta yenen bir yemek sonrasında yaşanıyor.

"AFİYET OLSUN" KURALI Öncelikle şunu belirtelim ki, Beşiktaş’taki kamp kuralları gereği yemek masasından takım kaptanı “afiyet olsun” demeden kimse kalkmıyor.

Ama bu yemeklerin birinin bitiminde kaptan İbrahim Üzülmez masadan kalkıyor, “afiyet olsun” bile diyemeden ardından İbrahim Toraman ayağa kalkıp gidiyor. Hemen ardından da Toraman’ın kalktığını gören Serdar Özkan...

Bu beklenmedik davranış, özellikle genç oyuncular arasında, Toraman’ın, İbrahim Üzülmez’in kaptanlığını tanımadığı şeklinde yorumlara da neden oluyor.

Toraman ve Serdar Özkan’ın tutumlarına bir anlam veremeyen İbrahim Üzülmez, önce genç Serdar’ın odasına gidiyor. Davranışının nedenini soruyor, aldığı cevap “Ben İbrahim ağabey kalktığı için masadan ayrıldım” oluyor.

"BEN OLSAM AĞZINI BURNUNU KIRARIM"
Kaptan İbrahim ardından soluğu Ertuğrul Sağlam’ın odasında alıyor... “Bana kaptanlık verdin ama arkamda durmuyorsun. Olay senin gözlerinin önünde yaşanıyor, sesini bile çıkarmıyorsun” diyerek tepkisini dile getiriyor. İşte bu anda Ertuğrul Sağlam’dan son derece şaşırtıcı bir yanıt geliyor:

“Ben senin yerinde olsam, takımın kaptanı olsam, ağzını burnunu kırarım”...

KULİSLER ÇALKALANIYOR
Bu diyaloglar birebir yaşanıyor. Bu tartışmadan aylar sonra da olaylar birike birike buraya kadar geliyor, hocasının tavsiyesini dinleyen İbrahim Üzülmez’in Toraman’a gösterdiği tepki sonrası çıkan terlik kavgası ve iki oyuncunun kadro dışı kalmaları ile son buluyor.

Bir anlamda İbrahim Üzülmez, hocasının talimatını yerine getiriyor, ama kadro dışı kalıyor. Çevresine de bu konudan sürekli dert yanıyor.

Şimdi Beşiktaş kulisleri Ertuğrul Sağlam’ın tavsiyeleri ile çalkalanıyor. Denenler o ki “Hem oyuncusunu yönlendiriyor, ondan sonra da sahip çıkmıyor.”

İLGİLİ HABERLER