Spor
  • 9.2.2019 19:52

Benzia'dan flaş talep!

Yassine Benzia'dan flaş talep!

Fenerbahçe'nin, Spor Toto Süper Lig için Türkiye Futbol Federasyonu'na gönderdiği listede yer almayan Yassine Benzia hakkında, ülkesi Cezayir'den flaş bir transfer iddiası geldi.

Fenerbahçe, geçtiğimiz yaz Lille'den 1 sezonluğuna kiraladığı Yassine Benzia ile ilgili hafta başında flaş bir karar vermişti.Sarı-lacivertlilerin Türkiye Futbol Federasyonu'na gönderdiği listede 24 yaşındaki futbolcu kendine yer bulamamıştı.

Cezayirli yıldızın, Spor Toto Süper Lig'in kalan haftalarında oynayamayacak olması, ülkesinin Afrika Uluslar Kupası kadrosunda yer alma ihtimalini de tehlikeye düşürmüştü.Cezayir Milli Takımı'nın Teknik Direktörü Djamel Belmadi'nin, Mısır'da düzenlenecek turnuva için oluşturacağı kadroda oyuncuların takımlarında oynadıkları maç sayılarına dikkat edeceğini belirtmesi, genç yıldızın turnuvada yer alma ihtimalini iyice azaltmıştı.

Benzia'nın ülkesinde yayım yapan L'Expressin DZ gazetesi ise konuyla ilgili olarak flaş bir iddia yer verdi.Gazetenin haberinde Benzia'nın menajerinin Sarı Lacivertli yönetimle görüşerek oyuncusunun transfer sezonunun hâlâ devam ettiği bir lige kiralanmasını istediği belirtildi.Benzia'nın transfer olabileceği ülkeler arasında transfer döneminin hâlen devam ettiği Çin ve Amerika Birleşik Devletleri bulunuyor.Fenerbahçe forması altında 20 maçta süre alan Benzia, sadece 2 gole katkı yapabilmişti. (2 asist)

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER