Ekonomi
  • 21.3.2019 13:56

Berat Albayrak: KDV uyuşmazlığında imzalar atıldı

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayraa, KDV uyuşmazlığında son noktaya gelindiğini ve imzaların Külliye'de atıldığını açıkladı.

KDV uyuşmazlığında imzaların atıldığını açıklayan Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak, "Türkiye güçlü performansıyla yine birilerini üzmeye ve şaşırtmaya devam edecek." dedi.

Bakan Albayrak'ın açıklamalarından satır başları:

Türkiye güçlenerek yoluna devam edecek!

Bakan Albayrak ayrıca, "Türkiye tüm bu süreçlerde yaşadığı imtihanlardan daha da güçlenerek yoluna devam edecek" açıklamasında bulundu. Albayrak cari açık konusu ilgili olarak da "Cari açıktaki dengelenme hiçbir dönem bu kadar güçlü olmamıştı." ifadelerini kullandı.

‘Az önce imzaladı, hayırlı olsun?’

"Konutta mart itibarıyla günlük takip ettiğim rakamlar çok güçlü bir toparlanmaya işaret ediyor. KDV uyuşmazlığında son noktaya geldik, imzaları tamamladık, Külliye az önce imzaladı, hayırlı olsun" diyen Albayrak, ikinci el otomobil satışlarına ilişkin de "KDV uyuşmazlığında imzaları tamamladık. Uyuşmazlık sorununu da çözmüş olduk" dedi.

Yorumlar (1)

  • - Cumhur

    Şubat ayında sigaradan 4,7 milyar lira özel tüketim vergisi (ÖTV) geliri elde edilmiş şubatta külliyenin sadece ÖTV gelirleri yüzde 5,5 oranında artarak 10,5 milyar lira olmuş Sigaradan 2018'in şubat ayında 2,9 milyar liralık gelir elde edilirken, bu yıl aynı dönemde yüzde 60 artışla 4,7 milyar liralık gelir elde edilmiş bu AKP iktidarı elhamdülillah müslümanız diye fetva veriyor ama kasasını helal olmayan mekruh olan şeylerden dolduruyor ÖTV nin artışı % 60 ama asgari ücretin artışı % 26 bu zulümdür asgari ücretliler emekliler ve çalışanlar hakkını istiyor 31 marta kadar vermezseniz size seçimlerde had bildirecekler .

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER