Ekonomi
  • 20.5.2020 17:18

Berat Albayrak'tan çok kritik swap açıklaması

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Katar ile yapılan swap anlaşması sonrası yaptığı açıklamada, "Yeni dönemde Türkiye olarak ticaret hacmi ve yerel paralarla swap noktasında çok daha etkin yürüteceğimiz bir süreç olacak" dedi.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "Yeni dönemde Türkiye olarak ticaret hacmi ve yerel paralarla swap noktasında çok daha etkin yürüteceğimiz bir süreç olacak" ifadelerini kullandı.

Bakan Albayrak, "Verilen destek tutarı bugün itibarıyla 252 milyar lirayı aştı. Ötelenen kredileri, faiz ödemelerini de eklersek 350 milyar lirayı geçiyor. Yeni dönemde Türkiye olarak ticaret hacmi ve yerel paralarla swap noktasında çok daha etkin yürüteceğimiz bir süreç olacak. Özellikle 2020'nin ikinci yarısı inşallah her alanda önemli kazanımlar elde edeceğimiz bir ikinci yarı olacak." dedi.

Yorumlar (1)

  • - EKONOMİST

    Damat ülkeyi ithalat cenneti haline getiren K ayın PEDERİ örtülü eleştirmişti; yerli milli görünümlü kayın peder ithalattan vaz geçmiyor bugün Japonların yaptığı hastaneyi açarak örtülü olarak japonya'dan ithal getirilen finansal kiralama ücreti ödeyeceğimiz bu cihazlar ile ithalatımız yine zirveye çıktı.!

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER