Spor
  • 11.9.2019 14:39

Berkay ve Arda Turan'dan flaş açıklamalar

Arda Turan'ın 2 yıl 8 ay ceza alması ile sonuçlanan davanın ardından her iki taraftan da çarpıcı açıklamalar geldi. Berkay cezayı yeterli bulmazken Arda Turan tazminat davasına hazırlandığını söyledi.

Türkiye'nin gündemini uzunca bir süre meşgul eden Arda Turan-Berkay davası, sonuçlandı.

Karar sonrası Arda Turan, 3 ayrı suçtan 2 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı.

DAVA KARARI BERKAY'I MEMNUN ETMEDİ

Mahkemenin verdiği kararı şarkıcı Berkay yeterli bulmadı, Arda Turan mutlu olduğunu söyledi. İstanbul Adalet Sarayı'ndaki duruşma sonrası taraflardan, zehir zemberek açıklamalar geldi.

 

Berkay ve Arda Turan'dan duruşma sonrası açıklamalar

BERKAY, ÜST MAHKEMEYE BAŞVURACAK

Şarkıcı Berkay, Arda Turan'ın cinsel taciz suçlamasından beraat etmesine itiraz edeceğini belirtti. Bir üst mahkemeye başvuracağını aktaran şarkıcı, verilen cezanın yeterli olmadığını dile getirdi.

Berkay ve Arda Turan'dan duruşma sonrası açıklamalar

ARDA TURAN TAZMİNAT DAVASINA HAZIRLANIYOR

Arda Turan ise karardan dolayı mutlu olduğunu, böyle bir işin içerisinde yer almadığını, hapis cezası almak uğruna davasından vazgeçmediğini, Türkiye'nin gördüğü gelmiş geçmiş en büyük tazminat davasını açacağını söyledi.

"TÜRK ADALETİ İFTİRA OLDUĞUNA KARAR VERDİ"

Turan sosyal medya hesabından da "Bu olayın manşeti; üstüme atılan bu iftiralardan dolayı yaptığım hatalardan aldığım cezalar değil, taciz suçlamasından beraat ettiğimdir. Allah'a şükürler olsun ki Türk adaleti bu ağır ithamların çirkin birer iftira olduğuna karar verdi. " dedi.

Açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi:

Berkay ve Arda Turan'dan duruşma sonrası açıklamalar

ASLIHAN'DAN MUTLULUK HİKAYESİ

Arda Turan'ın eşi Aslıhan Doğan Turan'dan da sonuçlanan dava sonrası bir paylaşım geldi. Mutluluk emojisi paylaşan Turan'ın sonuçtan memnun olduğu görüldü.

Berkay ve Arda Turan'dan duruşma sonrası açıklamalar

İLGİLİ HABERLER