Spor
  • 2.9.2013 19:41

Beşiktaş 4 koldan futbolcu avında

Beşiktaş Teknik Direktörü Slaven Biliç, sol bek transferinin acilen sonuçlandırılmasını istedi. Bu arada siyah beyazlı takımda Kerim Frei transferi de gündeme geldi.

Beşiktaş'ta Gaziantepspor galibiyeti sonrası futbolcularına iki gün izin veren teknik direktör Slaven Biliç, yönetim kurulundan sol bek transferinin en kısa sürede sonuçlandırılmasını istedi.

Karşılaşma sonrası yönetim kurulu ile biraraya gelen Hırvat teknik adam, yöneticilerin bulunduğu odaya girince Türkçe üç kelime kullanarak "Merhaba, nasılsınız, sol bek" dedi. Biliç'in bu sözleri gülüşmelere neden olurken, Hırvat çalıştırıcı "En çabuk öğrendiğim ve sıkca kullandığım Türkçe kelimeler bunlar" dedi.

Gece ikiye kadar süren toplantıda Biliç, sol bek transferinin acilen gerçekleştirilmesini isteyip, gündemdeki isimleri değerlendirdi.

Siyah beyazlı kulübün öncelikli hedefi Manchester United'da forma giyen Hollandalı Alexander Büttner konusunda olumlu bir gelişme yaşanmaması üzerine gözler Jose Holebas üzerine odaklandı.

Yunanistan'ın Olimpiyakos takımında forma giyen 29 yaşındaki tecrübeli savunma oyuncusuyla daha önce transferi konusunda prensip anlaşması sağlayan siyah beyazlılar, üç ismi daha değerlendiriyor.

İngiltere'de Tottenham'da forma giyen Kamerunlu Benoit Assou-Ekotto, Portekiz'de Braga forması giyen Nijeryalı Elderson ve Almanya'da Hoffenheim forması giyen Edson Braafheid üzerinde de duran yöneticiler son temasların ardından kesin kararını verecek.

Yönetim kurulunda Cardiff City'de kiralık olarak forma giyen milli futbolcu Kerim Frei'nin transferi de gündeme geldi. Siyah beyazlılar genç ofansif orta saha oyuncusu için de harekete geçerken, bonservisi Fulham'da olan Kerim'in renklere bağlanması sol bek konusunda izlenecek yola göre şekillenecek. Beşiktaş, sol bek sorununu bir futbolcuyu kiralayarak çözme yolunda adım atarsa, Kerim Frei'nin de transferi için imkan sağlanmış olacak. Ancak sol bek bonservisi ile alınırsa, mali dengeler nedeniyle Kerim transferi şimdilik gerçekleşmeyecek.

Biliç, takımdan gönderilecek isimler hakkındaki raporunu da yönetime verdi. Beşiktaş teknik patronu, Mehmet Akgün ile Tanju Kayhan'dan yararlanmayı düşünmediğini belirtti ve iki futbolcunun da başka kulüplere verilebileceğini söyledi.
 

İLGİLİ HABERLER