Spor
  • 13.7.2020 11:10

Beşiktaş Cisse'yi 1.5 milyona bitirdi

Beşiktaş'ta gol kralı geliyor... Beşiktaş'ta Sergen Yalçın'ın raporuyla birlikte çalışmalar hızlanırken siyah beyazlılar transferde hata yapmak istemiyor. Beşiktaş yönetimi, bu sezon 22 gol atarak krallık yarışında zirvede bulunan Senegalli golcüye ödeyeceği rakamı dahi belirledi.

Beşiktaş golcünün kralını alıyor... Teknik direktör Sergen Yalçın’ın raporu doğrultusunda tüm planlamasını yeni sezonda Süper Lig şampiyonluğu üzerine yapan Siyah- Beyazlılar, bu doğrultuda çalışmalara başlamıştı. Başta kale olmak üzere birçok bölgede yeni takviyeler için görüşmelerde bulunan Beşiktaş Yönetimi, ilk olarak Aytemiz Alanyaspor’la sezon sonu kontratı bitecek olan Fabrice N’Sakala’yla söz kesti. Tecrübeli sol bekle her konuda anlaşan Kara Kartal, gözünü aynı takımdan bu kez Papiss Cisse’ye dikti. Yapılan görüşmelerde yönetimin, bu sezon 22 gol atarak krallık yarışında zirvede bulunan Senegalli golcüye 1 milyon Euro’su garanti ücret olmak üzere bonuslarla 1.5 milyon Euro teklif ettiği öğrenildi.

Yıldız futbolcuyla imzaya oldukça yakın olan Beşiktaş’ın, 35 yaşındaki futbolcuyu geçtiğimiz Mart ayından beri transfer hedefleri arasında tuttuğu ortaya çıktı. Sezon sonunda kontratı sona ereceği için menajeri tarafından Beşiktaş’a önerilen tecrübeli futbolcu için yönetimin, ilk olarak aynı takımda başarılı olduktan sonra alınan ancak kulüpte beklenen etkiyi yaratamayan Vagner Love örneği sebebiyle temkinli baktığı kaydedildi. Ancak teknik direktör Sergen Yalçın’ın Aytemiz Alanyaspor’da görev yaptığı dönemde birlikte çalıştığı eski oyuncusundan memnun olduğunu belirtmesi üzerine temasların başladığı ifade edildi. Tarafların, yakın zaman içerisinde transferi duyurabileceği konuşuluyor.

İLGİLİ HABERLER