Spor
  • 28.3.2022 11:34

Beşiktaş eski Galatasaraylı ismi alıyor!

Teknik direktörlüğe Valerien Ismael'i getiren Beşiktaş'tan son dakika transfer haberleri gelmeye başladı. Siyah-Beyazlılar, Fransız hocanın sistemine uygun bir takım kurmak amacıyla harekete geçti. Kartal, bir dönem Galatasaray forması da giyen oyuncu ile sezon başından beri ısrarla istediği milli stoperi transfer etmek istiyor. İşte son dakika haberinin detayları...

Teknik direktörlüğe Valerien Ismael'i getiren Beşiktaş'tan son dakika transfer haberleri gelmeye başladı. Siyah-Beyazlılar, Fransız hocanın sistemine uygun bir takım kurmak amacıyla harekete geçti. Kartal, bir dönem Galatasaray forması da giyen oyuncu ile sezon başından beri ısrarla istediği milli stoperi transfer etmek istiyor. Beşiktaş'ta 14 futbolcunun sözleşmesi sona ererken Vida, Larin ve Güven dışında kimseye yeni sözleşme teklifi yapılmadı.

3 oyuncuyla da henüz anlaşmaya varılmazken 39 yaşındaki Atiba'nın durumu ise sezon sonu belli olacak.Valerien İsmael, 8 haftalık süreçte kimlerle devam etmek istediğine karar verecek.Fiziksel gelişim, tempo ve mücadele üçgeninde zinde bir takım kurmak isteyen 46 yaşındaki teknik adamın vereceği rapora göre gönderilecek isimlerin sayısının 14'ün üzerine çıkabileceği belirtildi. Mukaveleleri devam eden oyuncuların da satış listesine konulma ihtimali bulunuyor.

ÜÇLÜ SAVUNMAYA FAVORİ KORAY, PLASE KAAN

Bu arada Teknik direktör sorununu Valerien İsmael ile çözen Beşiktaş, şimdi de Fransız hocanın 3-4-3 sistemine uygun oyuncuları transfer etmek için çalışmalarına hız verdi.Gelecek sezon 11'deki yerli oyuncu sayısının 4'e yükseleceğini hesap eden Siyah-Beyazlılar, savunma için Koray Günter veya Kaan Ayhan'ı kadrosuna dahil etmeyi planlıyor.İki oyuncunun da menajerliğini yapan Ersin Akan'la görüşen yönetim, önceliği Verona forması giyen Koray'a verdi.

27 yaşındaki futbolcunun kulübüyle sözleşmesi gelecek yıl sona erecek. Bunun avantajını kullanmak isteyen Beşiktaş, uygun bir bonservisle deneyimli stoperi almak istiyor.Siyah-Beyazlılar, Kaan'ın mali şartlarının daha yüksek olacağını hesap ediyor. Bu nedenle Verona forması giyen Koray için yapılacak görüşmelerden sonuç alınmazsa Kaan'a yoğunlaşılacak.

İLGİLİ HABERLER