Spor
  • 30.11.2011 10:56

BEŞİKTAŞ KULÜBÜNDEN ÖNEMLİ AÇIKLAMA!...

İSTANBUL (A.A) - Geçtiğimiz haftasonu oynanan ve siyah beyazlı ekibin 1-0 üstünlüğüyle sonuçlanan maç esnasında ve sonrasında yaşanan olaylar camiayı harekete geçirdi. 

Beşiktaş Kulübü, Spor Toto Süper Lig'de geride kalan haftada Trabzonspor ile oynadığı maç ve sonrasında yaşananlarla ilgili açıklama yaptı.
Siyah-beyazlı kulüpten yapılan açıklamada, ''27 Kasım 2011 tarihinde, Trabzonspor ile oynadığımız ve 1-0 takımımızın galibiyeti ile sonuçlanan müsabaka sonrasında, başta oyuncumuz Egemen Korkmaz olmak üzere, birçok oyuncumuza kişiliklerini zedelemeye varan, hakaretamiz sözler ve sıfatların futbol ve spor adamları tarafından kontrolsüz ve fütursuzca ağza alınmış olmasını hayret ve üzüntüyle izlemiş bulunmaktayız'' denildi.
Kulüp açıklamasında şu görüşlere yer verildi:
''Beşiktaş Jimnastik Kulübü'nün bugüne kadar olduğu gibi, özellikle Türk futbolunun belki de en stresli ve gergin zamanını yaşadığı şu günlerde sağduyu, soğukkanlılık ve nezaketini koruyarak 'Beşiktaşlılık' duruşunu sergiliyor olması, ne yazık ki bu meziyeti algılamak ve takdir etmekten uzak bazı kesimler tarafından, pasiflik ve yetersizlik olarak değerlendirilmekte ve bu tavır içinde bulunduğumuz durumun vahametini daha da arttırmaktadır.
Egemen Korkmaz, yıllarca Trabzonspor'da oynamış, hocası Şenol Güneş tarafından yetiştirilmiş, Beşiktaşımızda yükselerek milli takıma kazandırılmış bir oyuncumuzdur.
Geçmişte talebesi olan bir oyuncu hakkında bir teknik direktörün, yine geçmişte takımına yıllarca hizmet etmiş bir oyuncu hakkında bir yönetim kurulu üyesinin, oyuncunun mesleki kariyeri ile bağdaşmayan sözler sarf etmesinin ayıbını kendilerine bırakırken, aynı takımda yer alan başka bir oyuncunun tüm Türkiye'nin gözü önünde olmayan bir penaltıyı varmış gibi göstermeye çalışarak rol yapması, kanımızca gazete manşetlerine konu olan benzetmeye daha uygun bir davranışı sergilemektedir.
Bir mağlubiyet arkasından camianın reaksiyonlarını kısmen önlemeye yönelik bu tür yön saptırıcı çıkış ve senaryolardan, içinde bulunduğumuz nazik ve kırılgan ortamda mutlak surette imtina edilmesi konusundaki kanaatimizi kamuoyu ile paylaşmak isteriz.''

İLGİLİ HABERLER