Spor
  • 29.9.2014 16:17

Beşiktaş ve Fenerbahçe hisseleri çakıldı

Borsa İstanbul Yönetim Kurulu'nun cuma günü aldığı  karar ile Beşiktaş Futbol Yatırımları AŞ ile Fenerbahçe Futbol AŞ'yi uyarmasının  ardından haftanın ilk işlem gününde spor hisselerinde sert düşüşler görülüyor.

Borsa İstanbul'da işlem gören spor şirketlerinden Galatasaray ve  Trabzonspor'un ardından Beşiktaş ve Fenerbahçe de Borsa İstanbul Yönetimi  tarafından uyarıldı.

Borsa İstanbul Yönetim Kurulu'nun cuma günü aldığı karar ile Beşiktaş  Futbol Yatırımları AŞ 26 Eylül 2013 tarihinde uyarılmasına karşın finansman  sıkıntısı durumunun devam etmesi ve sermayesinin yüzde 60'ının kaybedildiğinin  anlaşılması, Fenerbahçe Futbol AŞ'nin de işletme sermayesi açığının önemli oranda  artması nedeniyle uyarıldı.

Borsa İstanbul Yönetim Kurulu'nun uyarılarının ardından yeni haftaya  sert düşüşle başlayan Beşiktaş pay fiyatı, şu dakikalarda önceki kapanışa göre  yüzde 9 düşüşle 2,22 liraya gerilerken, Fenerbahçe pay fiyatı ise yüzde 4,4 değer  kaybıyla 31,65 liradan işlem görüyor.

Beşiktaş Futbol Yatırımları AŞ'nin toplam piyasa değeri 535,2 milyon  liraya düşerken, Fenerbahçe Futbol AŞ'nin toplam piyasa değeri ise 792,5 milyon  lira oldu.

Galatasaray ve Trabzonspor hisseleri de düşüşünü devam ettiriyor

Borsa İstanbul tarafından finansal sorunlarına dikkat çekilerek 4  Eylül'de uyarılan Galatasaray ve Trabzonspor pay fiyatları bugün de düşüşünü  sürdürüyor. Galatasaray pay fiyatı bugün yüzde 1,75 düşüşle 19,65 liraya gerilerken, Trabzonspor pay fiyatı yüzde 3,1 kayıpla 4,10 liradan alıcı buluyor.

Borsa İstanbul tarafından spor şirketlerinden hesaplanan spor endeksi  de bugün yüzde 6 ile Borsa'nın en fazla kaybettiren sektör endeksi olarak dikkati çekiyor. Spor endeksi son bir haftalık periyotta da yaklaşık yüzde 12 kayıpla  yatırımcıya en çok kaybettiren sektör oldu. 

İLGİLİ HABERLER