Spor
  • 30.6.2018 12:32

Beşiktaş'a Vida piyangosu

Vida’ya 80 milyon TL

Beşiktaş'ın Hırvat futbolcusu Domagoj Vida'ya transfer teklifi yağıyor.Everton’ın 10.5 milyon pound verdiği Vida için, Leicester City fiyatı 14 milyon Euro’ya kadar yükseltti. Beşiktaş ise 15 milyon Euro istiyor.

A Spor'da yer alan habere göre, Cenk Tosun'u 22 milyon euro'ya renklerine bağlayan Everton, şimdi de gözünü Domagoj Vida'ya çevirdi. İddiaya göre Everton, Hırvat savunmacı için Beşiktaş'a 14 milyon euro'luk dev bir teklifte bulundu.

2022'YE KADAR SÖZLEŞMESİ BULUNUYOR

29 yaşındaki Vida'nın Beşiktaş'la 2022'ye dek sözleşmesi bulunuyor. Yıldız oyuncu, beş yıl formasını giydiği Dinamo Kiev'den 2017'nin Ocak ayında Beşiktaş'a imza atmıştı. Beşiktaş, bonservisi elinde olan Vida için Dinamo Kiev'e bonservis ücreti ödemedi.

Hırvatistan Milli Takımı ile Dünya Kupası için Rusya'da olan Vida, takımının grup etabındaki iki maçında forma giydi. Vida, gruptan çıkan Hırvatistan ile birlikte turnuvada yoluna devam edecek.


Arada çok fazla fark kalmadığı için Vida’nın Dünya Kupası’ndan sonra İngiltere’ye transfer olması güçlü bir olasılık gibi duruyor. (Akşam)
 

İLGİLİ HABERLER