Spor
  • 29.6.2007 15:16

BEŞİKTAŞ'IN RAKİPLERİ BELLİ OLDU

Şampiyonlar Ligi'nde 1. ve 2. ön eleme turlarının kuraları bugün İsviçre'nin Nyon kentinde çekildi.
      Ligde 2. ön eleme turunda mücadele edecek olan Beşiktaş, Moldova'nın Sheriff ve Andorra'nın Rangers takımları arasında yapılacak maçın galibiyle karşılaşacak.
      Kupada 1. ön eleme turu maçları 17-18 Temmuz, rövanşları ise 24-25 Temmuz tarihlerinde yapılacak. Ardından Beşiktaş, 2. ön eleme turundaki ilk maçını 1 Ağustos Çarşamba günü Beşiktaş İnönü Stadı'nda, rövanşını ise 8 Ağustos Çarşamba günü rakibinin sahasında yapacak.
      Siyah-beyazlıların bu turu geçmesi halinde, 3. ön eleme turundaki rakibi ise 3 Ağustos Cuma günü yapılacak kura çekimiyle belli olacak.
      Siyah - beyazlı ekip ilk maçı 1 Ağustos, rövanşı ise 8 Ağustos'ta oynayacak.
      Sheriff geçtiğimiz sezon Moldova'da yenilgisiz şampiyon olurken, 70 gol attı ve 7 gol yedi.
     
     İşte eşleşmeler

      Kura çekimi sonucunda ilk maçları 17-18 Haziran, rövanşları ise 24-25 Haziran tarihlerinde yapılacak 1. tur ve ilk maçları 7-8 Ağustos, rövanşları ise 31 Temmuz-1 Ağustos tarihlerinde yapılacak 2. tur ön eleme turunda gerçekleşen eşleşmeler şöyle:
     

1. TUR:
Maç 1: Khazar Lenkoran (Azerbaycan)-Dinamo Zagreb (Hırvatistan).
Maç 2: Apoel Nicosie (Kıbrıs Rum Kesimi)-Bate Borisov (Belarus).
Maç 3: Sheriff Tiraspol (Moldova)-Rangers (Andorra).
Maç 4: Hafnarfjördur (İzlanda)-HB Torshavn (Faroe Adaları).
Maç 5: TNS (Galler)-FK Ventspils (Letonya).
Maç 6: Podeba (Makedonya)-Levadia Tallinn (Estonya).
Maç 7: Olimpi Rustavi (Gürcistan)-FK Astana (Kazakistan).
Maç 8: Zeta (Karadağ)-FBK Kaunas (Litvanya).
Maç 9: Tampere United (Finlandiya)-Murata (San Marino).
Maç 10: F91 Dudelange (Lüksemburg)-MSK Zilina (Slovakya).
Maç 11: Linfield FC (Kuzey İrlanda)-IF Elfsborg (İsveç).
Maç 12: Derry City (İrlanda Cumhuriyeti)-Pyunik Erevan (Ermenistan).
Maç 13: Marsaxlokk FC (Malta)-FK Sarajevo (Bosna Hersek).
Maç 14: Domzale (Slovakya)-KF Tiran (Arnavutluk).
     

2. TUR
1. maçın galibi-Shakhtar Donetsk (Ukrayna).
Etoile Rouge Belgrad (Sırbistan)-6. maçın galibi.
Glasgow Rangers (İskoçya)-8. maçın gelibi.
Debrecen (Macaristan)-11. maçın galibi.
Zaglebie Lubin (Polonya)-Steaua Bükreş (Romanya).
10. maçın galibi-Slavia Prag (Çek Cumhuriyeti).
5. maçın galibi-Red Bull Salzbourg (Avusturya).
7. maçın galibi-Rosenborg (Norveç).
4. maçın galibi-2. maçın galibi.
FC Kopenhag (Danimarka)-Beitar Jerusalem (İsrail).
Genk (Belçika)-13. maçın galibi.
9. maçın galibi-Levski Sofya (Bulgaristan).
14. maçın galibi-1. maçın galibi.
     

İLGİLİ HABERLER