Gündem
  • 28.11.2019 11:43

"Beştepe'ye giden CHP'li" tartışmasında Baykal'a en yakın isim konuştu

Deniz Baykal döneminin CHP Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Sevigen, “Külliye’ye giden CHP’li” olayının Genel Başkan’dan habersiz olamayacağını söyledi.

CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal döneminin Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Sevigen, “Külliye’ye giden CHP’li” tartışmalarını Hükümete yakın Akşam gazetesinden Ercan Öztürk’e değerlendirdi. Sevigen, “Kumpas demiyorum. Bu organize CHP içinde yapıldıysa bundan kesinlikle Kemal Bey’in haberi vardır” dedi.

"Tayyip bey bunu yapmaz"

Sevigen şöyle konuştu: “Tayyip Bey’i iyi tanırım. Karşılıklı siyaset yaptık. Beştepe’ye gelecek bir CHP’liye “Git CHP’nin başına geç ben seni destekleyeceğim” diyecek bir insan değil. Çok zeki bir insan. Biliyor ki kendisinin destek verdiği adaya kurultaydan bir tane bile oy çıkmaz.”

“Ayrıca siyaset yapan herkes Cumhurbaşkanı’yla her yerde görüşebilir. Düğün, cenaze, resepsiyon... Bunun için gizli bir görüşmeye gerek yok.”

"Kılıçdaroğlu fırsat gördü"

“Genel Başkan bu işlere karışmayacaktı. İki gün bekleyecekti. Kimin ismi geçiyorsa çağırıp karşısına oturtup iddiaları soracaktı. Bu olayı bir fırsat olarak gördüler. Oraya giden biri kurultayda aday olabilir mi? O damga hep üzerinde kalır.”

“Bu olay kimseye yaramadı. Partiyi küçük duruma düşürdü. Partiyi tartışılır duruma düşürdü. Amaç Muharrem’i yemekse böyle yenilmez. Kimse Beştepe’ye gitmediğine göre bunu kim yaptı. Kemal Bey’in etrafındakiler mi yaptı? Muharrem İnce üçlü çetelerden bahsetti. Bu kişiler çıkınca beli olacak.”

İLGİLİ HABERLER